Do księgarń trafił doskonały poradnik "Emocjonalne wampiry w pracy"

Do księgarń trafił doskonały poradnik "Emocjonalne wampiry w pracy"
Wampiry czyhają na Was nawet teraz, gdy czytacie tę wiadomość. Są w sąsiednim boksie, w tym samym korytarzu albo na wyższym piętrze. Nie o Twoją krew im chodzi, tylko o Twoją emocjonalną energię!
Nieważne, gdzie pracujesz – nie zdołasz przed nimi uciec. Jak sobie z nimi radzić? Do księgarń trafił doskonały poradnik  psychologa klinicznego dra Alberta J. Bernsteina pt. Emocjonalne wampiry w pracy.

Pracujesz z emocjonalnymi wampirami? Naucz się przed nimi bronić! Współpracownicy, szefowie, podwładni – emocjonalne wampiry można spotkać w każdej firmie na wszystkich szczeblach hierarchii. Wysysają z ciebie energię i wprowadzają niezdrową atmosferę, co utrudnia pracę. Autor dowcipnie i przystępnie opisuje odmiany wampirów występujące w miejscu pracy. Dowiesz się m.in., jak sobie radzić z:
– typami aspołecznymi, które w poszukiwaniu mocnych wrażeń nie cofną się przed niczym, nawet przed agresją;
– menedżerami, dla których pozory są ważniejsze niż rzeczywistość, a problemy rozwiązuje się za pomocą wystąpień motywacyjnych;
– obsesyjno-kompulsywnymi maniakami kontrolowania;
– narcystycznymi szefami, którzy są przekonani, że świat kręci się wokół nich.
Emocjonalny wampir jako kolega czy podwładny może być męczący i irytujący, lecz jako człowiek u władzy staje się naprawdę niebezpieczny – może złamać ci karierę lub upodobnić cię do siebie. Nie bądź bezbronny, naucz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze i eliminować zagrożenie dzięki Emocjonalnym wampirom w pracy.

Dr Albert J. Bernstein to uznany psycholog kliniczny, a także felietonista i doradca biznesowy. Jest współautorem książek Trudni współpracownicy i Dinozaury są wśród nas. Jak sobie radzić z nimi w pracy. Po sukcesie własnej książki Emocjonalne wampiry (REBIS, 2004, 2013) napisał jej kontynuację Emocjonalne wampiry w pracy.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.