Nowość! "Niderlandzki gramatyka"

Nowość! "Niderlandzki gramatyka"
Niderlandzki Gramatyka
(Książka)

Praktyczne repetytorium z ćwiczeniami i tabelami
dla początkujących i zaawansowanych

Niderlandzki Gramatyka:
– dla początkujących i średnio zaawansowanych,
– repetytorium dla studentów, słuchaczy szkół językowych, samouków i osób wyjeżdżających do Holandii
– 135 różnorodnych ćwiczeń oraz klucz odpowiedzi
– Słowniczek i lista popularnych wyrażeń przyimkowych
– Tabela czasowników nieregularnych

Niderlandzki Gramatyka to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco objaśnia najważniejsze zagadnienia gramatyki języka niderlandzkiego  oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Książka adresowana jest przede wszystkim do samodzielnej nauki, ale doskonale sprawdza się także jako repetytorium gramatyczne do wykorzystywania podczas kursów językowych i pracy z nauczycielem.

Repetytorium zawiera objaśnienia najważniejszych zagadnień gramatycznych, m.in. odmianę rzeczownika, przymiotnika i przysłówka, czasy i tryby czasownika, użycie rodzajnika, przyimków, zaimków oraz szyk zdania. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

135 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi pozwalają na samodzielne sprawdzanie stopnia opanowania materiału. W książce znajduje się również słowniczek, lista popularnych wyrażeń przyimkowych oraz  tabela czasowników nieregularnych.

O autorce
dr Katarzyna Wiercińska
– absolwentka Katedry Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozprawę doktorską obroniła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje. Od kilku lat prowadzi zajęcia praktyczne z języka niderlandzkiego i historii języka niderlandzkiego.

Cena 34,90 zł
Edgard, Warszawa 2014
ISBN 978-83-7788-367-9
Więcej informacji: http://www.jezykiobce.pl/

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.