Czas pożegnań z detektywem Monkiem

Czas pożegnań z detektywem Monkiem
Czas pożegnań z detektywem Monkiem w REBISIE.  
Detektyw Monk wyrównuje rachunki to ostatnia powieść z serii wydana przez Dom Wydawniczy REBIS. Już w najbliższą środę (26 lutego) trafi do księgarń.
Do tej pory oficyna wydała piętnaście książek z Monkiem w roli głównej.

Lato w San Francisco jest chłodne i mgliste, ale przyszłość detektywa Monka rysuje się jasno jak nigdy. Ma nową asystentkę, a jego życie osobiste układa się wspaniale. To wszystko nie odciąga jednak Monka od pracy. Prowadzi śledztwo w sprawie serii przypadkowych, zdawałoby się, śmierci, ale szybko stwierdza, że to morderstwa. Kiedy jednak człowiek, którego podejrzewa o dokonanie tych zabójstw, sam ginie z rąk mordercy, Monk po raz pierwszy zmuszony jest przyjąć do wiadomości, że nie ma racji. Czyżby stabilizacja i poczucie szczęścia pozbawiły go zdolności detektywistycznych? Tymczasem kapitan Stottlemeyer zostaje oskarżony o współudział w ucieczce niebezpiecznego przestępcy. Monk musi zrobić wszystko, aby odzyskać swoje umiejętności i oczyścić przyjaciela z zarzutów, a zarazem dowieść, że jest jedynym w swoim rodzaju, niepowtarzalnym detektywem Monkiem.

Lee Goldberg jest scenarzystą serialu filmowego Detektyw Monk i wielu innych programów telewizyjnych. Dwukrotnie był nominowany do Edgar Award, nagrody przyznawanej najwybitniejszym autorom kryminałów.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.