Rockowe single wszechczasów

Rockowe single wszechczasów
Rockowe single wszechczasów

80 przebojów, które powinien znać każdy

 „Legendarne przeboje rocka” autorstwa Nathana Bracketta, dziennikarza muzycznego, to błyskotliwa analiza 80

najsłynniejszych utworów w historii muzyki rockowej. Książka ukazała się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Jak powiedział Bono, jeden z największych rockmanów w historii: rockowy singiel to szczyt ewolucji gatunku. Nie ma nic trudniejszego i zawiera się w nim esencja rock and rolla: jest żywiołowy, krótki i wpada w ucho.

80 utworów opisanych w książce „Legendarne przeboje rocka” dowodzi niewątpliwej potęgi singla. Znalazy się wśród nich takie hity jak: „Like a Rolling Stone” Boba Dylana, „Born To Be Wild” Steppenwolf, „Sympathy For the Devil” The Rolling Stones, „Rock Around the Clock” Bill Haley & His Comets czy „London Calling” The Clash.

Ta kolekcja jest hołdem złożonym rewolucyjnemu potencjałowi rock and rolla i utalentowanym kompozytorom. W książce zawarte zostały wspomnienia o największych osiągnięciach muzyki popularnej. Wiele z wymienionych przez autora utworów zapoczątkowało długie kariery, sukcesu innych nie udało się już nigdy powtórzyć, a niektóre ocierają się wręcz o banał.
Nathan Brackett szuka wspólnego mianownika dla opisanych przebojów. Nie sposób znaleźć motywu tekstowego, łączącego wszystkie rockowe hity. Kluczowe wydają się raczej emocje i reakcje słuchaczy, które wywołują legendarne utwory. Te osiemdziesiąt piosenek to najlepsze z najlepszych.

 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.