Najbardziej kontrowersyjna książka Macieja Bennewicza

Najbardziej kontrowersyjna książka Macieja Bennewicza
Zabawny i ironiczny opis relacji społecznych panujących we współczesnym świecie. Symboliczny kosmita jest tu raczej ostrzegany przed życiem na Ziemi, skłonnościami ludzi do manipulowania i wykorzystywania własnego gatunku niż zapraszany do stołu z tradycyjną gościnnością.

Książka jest swego rodzaju moralitetem, napisanym językiem metaforycznym, dotyczącym natury ludzkiej i jej pułapek, oraz mechanizmów wpływających na tworzenie osobowości. Uwypuklone są zwłaszcza te mechanizmy, które kształtują indywidualne postawy ludzi, ich satysfakcję lub poczucie wykluczenia i niedostosowania. „Życie na ziemi” obfituje w liczne dialogi, w czasie których poznajemy Kosmitów, postaci barwne i kontrowersyjne, o nietuzinkowych poglądach na rzeczywistość. Książka stanowi swoisty przewodnik/poradnik pozwalający poznawać naturę drugiego człowieka.

Narracja jest skierowana wprost do owego umownego Kosmity [w domyśle czytelnika]. Ten zabieg pozwala odbiorcy utożsamiać się z postaciami wyjątkowymi [Kosmici], usuwa pejoratywne skojarzenia dotyczące wyobcowania, inności oraz bycia outsiderem a ponadto umożliwia zdystansowane przyglądanie się pułapkom natury ludzkiej.

W „Życiu na ziemi” nie pada ani jedno słowo: coaching, lecz każdy rozdział zakończony jest Poradą dla Kosmity lub Wnioskami – które są nie tylko swoistym podsumowaniem danego rozdziału, ale także swego rodzaju źródłem inspiracji. Co jakiś czas na kartach książki pojawia się także Bajka Gonza. Gonzo to jedna z postaci symbolizujących postawę Kosmity i jednocześnie osoba wypowiadająca najbardziej kontrowersyjne sądy na temat natury ludzkiej oraz mechanizmów społecznych. Jego bajki są aluzyjne, inspirujące i metaforyczne – jak to z bajkami dla dorosłych bywa.

Maciej Bennewicz Życie na ziemi. Poradnik dla kosmitów.
Liczba stron 320, format: 135x215mm, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena; 44,90 zł
Premiera: 22 listopada 2013r

www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka
Kontakt: Olga Błachnio, tel. 22/ 628 08 38 e-mail: olga@studioemka.com.pl
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.