Święci z ludzką twarzą w „Wywiadach ze świętymi”

Święci z ludzką twarzą w „Wywiadach ze świętymi”
Święci z ludzką twarzą w „Wywiadach ze świętymi”

A gdyby okazało się, że święci, tak jak normalni ludzie, mieli w swoim życiu historie wzlotów, ale też upadków, że ulegali pokusom, przyjaźnili się z grzesznikami, że mieli krzywy zgryz, zeza i rude włosy? Czy nie takich świętych chcemy poznać – od kuchni, bez retuszu, takich normalnych i po prostu ludzkich? Czy nie z takimi świętymi chcemy się zaprzyjaźnić?

Spotkania „Wywiady ze świętymi” odbywające się w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary miały na celu pokazanie, że święci nie byli lukrowanymi figurkami, ale postaciami z krwi i kości, którymi możemy się inspirować w codziennym życiu. Rozmówcy Anny Sosnowskiej i Mikołaja Foksa opowiadali o swoim osobistym stosunku do świętych i o tym, jaki wpływ święci wywierają na ich życie. O świętości last minute mówi więc Szymon Hołownia, Piotr Baron wyjaśnia, w jaki sposób błogosławiony Czesław pomaga mu znaleźć miejsce parkingowe we Wrocławiu, a Stanisława Celińska opowiada o wyjściu z nałogu i innych cudach, jakich w jej życiu dokonali święci.
Bohaterowie książki „Wywiady ze świętymi” pokazują, w jaki sposób my sami możemy inspirować się życiem świętych i dążyć do własnej świętości, która nie polega na unoszeniu się nad ziemią ze świątobliwą miną, lecz – jak powiedział jeden z rozmówców – na osiągnięciu człowieczeństwa przez duże „C”.
 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.