Inspiracje zdobywcy biegunów

Inspiracje zdobywcy biegunów
Inspiracje zdobywcy biegunów

Alfabet Marka Kamińskiego

Marek Kamiński, znany podróżnik i polarnik, w książce „Alfabet” przybliża swoim czytelnikom hasła, myśli i cytaty, które są dla niego drogowskazami w życiu pełnym wyzwań i przygód. Publikacja ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki. 

 
 
W trakcie swoich podróży Marek Kamiński od wielu lat udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe dzięki ludzkiej sile i determinacji. Na długiej liście jego wyczynów znajdują się jednak nie tylko sportowe osiągnięcia, takie jak zdobycie dwóch biegunów Ziemi w jednym roku bez pomocy z zewnątrz. Działalność Marka Kamińskiego to także polarna wyprawa z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą i prowadzenie Fundacji Marka Kamińskiego pomagającej chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Podróżnik, polarnik i filozof, będący inspiracją dla wielu, w książce „Alfabet” dzieli się swoimi własnymi inspiracjami i układa je w kolejności od A do Z. AMBICJA, BÓL, DETERMINACJA, WOLNOŚĆ – to niektóre z haseł, jakie Marek Kamiński zawarł w swym osobistym leksykonie.

Otaczają nas słowa. Opisujemy nimi to, co chcemy przekazać światu. Dzięki słowom staramy się zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość – pisze Marek Kamiński w najnowszej książce. Jednak każdy ma prywatny świat i własny sposób jego postrzegania – dlatego czasem warto wyjść poza swój schemat i „poczuć” świat słowami innych. Tak jak autor poznawał świat słowami Jana Pawła II, Ludwiga Wittgensteina, Ernesta Hemingwaya, Roalda Amundsena i innych. W „Alfabecie” zawarł to, co dla niego najistotniejsze, co pomogło mu dojść na niejeden biegun. Te słowa to swoiste drogowskazy, które mogą poprowadzić czytelnika do zdobycia własnych szczytów i biegunów możliwości.

Nakładem Wydawnictwa G+J Książki w wersji audio ukaże się inna książka Marka Kamińskiego, zatytułowana „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie”. Powieść nagrodzona m.in. przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI w kategorii Podróżnicza Książka Roku 2012 to niezwykłe świadectwo wypraw Marka Kamińskiego na krańce świata – dosłownie i w przenośni. To opowieść o ludzkich wzlotach i upadkach, o pokonywanych wciąż od nowa słabościach i ogromnej sile w sytuacjach ekstremalnych. Audiobook dostępny będzie na rynku od 25 września 2013 r.

O autorze:
Marek Kamiński
– polarnik, podróżnik i filozof. Jako pierwszy człowiek na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 r. z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 r. zdobył samotnie biegun południowy. Uczestnik wypraw w różne zakątki świata. Ma w swoim dorobku dziesięć książek. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi statuetkę Chopina „Za Sławienie Polski i Polaków”, został odznaczony również Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Wałęsę. Uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w dziale „Ludzkie Możliwości”. W listopadzie 2012 r. ukazała się książka Marka Kamińskiego „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie”. Nakładem Wydawnictwa G+J Książki 25 września ukaże się również „Kalendarz Marka Kamińskiego” na rok 2014.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.