Debiut literacki nominowany do Nagrody Bookera już w sprzedaży

Debiut literacki nominowany do Nagrody Bookera już w sprzedaży
 Debiut literacki nominowany do Nagrody Bookera już w sprzedaży!

„To było to. Nadszedł czas, by ojciec otworzył się i przedstawił swoją wersję historii Dean, wersję, która była przeciwieństwem zmitologizowanej plotki krążącej w narodzie. Zaczął więc mówić. Mówił    i mówił bez przerwy, aż do ósmej rano. I jeśli oddychał w trakcie opowiadania, nie słyszałem i nie widziałem tego, ale z pewnością czułem. Gdy skończył, miałem wrażenie, że odbyłem podróż przez głowę mojego ojca i wyszedłem z niej jakiś zmniejszony, mniej pewny własnej tożsamości. Myślę, że lepiej byłoby, gdybyście usłyszeli to sami – słowa, które mi przekazał, a które później stały się moimi własnymi słowami. Słowami, których nigdy nie zapomniałem. W ten sposób poznacie dwie osoby za cenę jednej. Usłyszycie to tak, jak ja usłyszałem. Tylko w części jako kronikę życia Terry’ego Deana, a głownie jako historię niezwykłego dzieciństwa i choroby mego ojca, bliskości śmierci, mistycznych wizji, ostracyzmu i mizantropii, po których następowało dojrzewanie w odrzuceniu, niesława, przemoc, ból i śmierć.”
Tymi oto słowami Jasper Dean rozpoczyna opowieść o sobie i swojej rodzinie. Historię trudnych relacji z ojcem, rodzinnych sekretów, sukcesów, porażek, miłości, zdrad i zawiedzionych ambicji.

„Odprysk całości” nominowano także do innych nagród literackich, a pozytywne recencje powieści zamieszczono m.in. na łamach Publishers Weekly, Booklist, Guardian.

Idealny tytuł na letni wypoczynek!!!

Osoby zainteresowane napisaniem recenzji są proszone o kontakt na adres mailowy: wydawnictwo.manzoku@wp.pl

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.