Bieżące informacje dla członków PIK

Bieżące informacje dla członków PIK
Bieżące informacje dla członków PIK

1. Warsztaty na temat Ustawy o książce z gościem z Francji
Instytut Książki zorganizował wraz z Polską Izbą Książki 05.10 br. całodzienne warsztaty z przedstawicielem francuskiego stowarzyszenia wydawców, dyrektorem generalnym BIEF, panem Jean-Guy Boin. Tematem warsztatów były efekty wprowadzenia w latach 80-tych we Francji ustawy o okresowej stałej cenie na nowości książkowe. Zagadnienia, które najbardziej intrygowały obecnych wydawców i księgarzy, to wpływ ustawy na ceny detaliczne książek, różnorodność podaży, kondycję wydawnictw i księgarń w dłuższej perspektywie czasowej. Jean-Guy Boin udzielił niezwykle cennych informacji i wskazówek, za co jeszcze raz dziękujemy. Spotkanie prowadziła dyrektor Elżbieta Kalinowska (IK) przy współudziale przedstawicieli PIK – Soni Dragi (Wydawnictwo Sonia Draga) oraz Bogdana Szymanika (Wydawnictwo Bosz). Zapis ze spotkania transmitowanego on-line oraz pisemne sprawozdanie będą dostępne na stronach IK oraz PIK.

2. Aldona Zawadzka honorowym Przyjacielem Książki
Rada Polskiej Izby Książki przyznała na swoim posiedzeniu w dniu 12 września br. Aldonie Zawadzkiej tytuł „Przyjaciela Książki”. Tytuł ten PIK przyznaje od roku 2005 osobom wybitnie zasłużonym dla branży wydawniczej. Zaszczytny tytuł Przyjaciela Książki otrzymali dotychczas m.in.: Prof. Tazbir, Aniela Topulos, Andrzej Nagraba. Wręczenie tytułu nastąpi na gali otwarcia Targów w Krakowie 24.10 br.

3. NIKE dla Joanny Bator, autorki WAB
Gratulujemy wydawnictwu WAB wielkiego sukcesu autorki wydawnictwa, Joanny Bator i jej znakomitej książki „Ciemno, prawie noc”. Uznanie dla wszystkich nominowanych oraz dla Laureata Nagrody Publiczności, autora Wydawnictwa literackiego, Szczepana Twardocha za „Morfinę”.

4. Spotkania członków Kurii – oceny i oczekiwania
We wrześniu odbyły się w siedzibie PIK dwa spotkania – z członkami  Kurii 2 i 3. Uczestnicy spotkań komentowali dotychczasowe działania PIK i żywo uczestniczyli w dyskusji nad planami działań na 2014 r. Sprawozdania ze spotkań rozesłano do członków Kurii.

Prosimy o nadsyłanie wypełnionych ankiet, które z okazji spotkań Kurii wysłaliśmy do Państwa.

5. Bellona kończy 95 lat!
Prezes Bellony, dr Józef Skrzypiec poinformował nas o tym wyjątkowym jubileuszu i o zaszczycie objęcia przez Ministra Kultury swoim patronatem obchodów 95-lecia Bellony, które odbędą się w końcu listopada br. Gratulujemy!

6. XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej, 9-11.10.2013, Collegium Maius
W dniach 9-11 października w holu Collegium Maius będą się odbywać targi, podczas których oprócz możliwości zakupu książek akademickich, będzie można również nabyć nowości wydawców książek popularnonaukowych. Nowością w tegorocznej rozszerzonej formule targów jest Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową, nad którym patronat objął i nagrodę ufundował Prezydent Miasta Poznania.

Ponadto w programie targów tradycyjnie znajdą się Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Puchar Rektora UAM oraz Konkurs na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.press.amu.edu.pl

AS/GSz

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.