"Spokój duszy" od dziś w księgarniach

"Spokój duszy" od dziś w księgarniach
8 października trafi do księgarń powieść Spokój duszy autorstwa Camilli Grebe i Asy Traff. To kolejna próbka literatury kryminalnej ze Skandynawii. Tym  razem mamy do czynienia z zagadką, którą musi rozwikłać bardzo ładna i seksowna pani psycholog.

Pewnego dnia w zatoce nieopodal swojego domu młoda i atrakcyjna pani psycholog znajduje ciało jednej ze swych pacjentek. Gdy policja odkrywa list, który dziewczyna napisała przed śmiercią, cały świat Siri wali się w jednej chwili. Czy naprawdę jest taką nieudolną terapeutką? Czy doskwierająca samotnosć i narastające lęki mogły przyczynić się do śmierci dziewczyny?
A może jest jakieś inne wytłumaczenie, które czai się w ciemnościach? Czy ktoś śledzi piękną panią psycholog, czy ktoś, kto chce zrobić jej krzywdę.

Spokój duszy to pasjonujący dreszczowiec, a zarazem fascynująca analiza cienkiej granicy między zdrowiem psychicznym a chorobą, między dobrem a złem w każdym z nas.

Z prawdziwą ulgą warto odnotować, że wreszcie mamy do czynienia z fabułą, gdzie głównym bohaterem nie jest policjant nieustannie żłopiący kawę i zmagający się z nadwagą,  tylko młoda, ładna psychoterapeutka, nie radząca sobie z własnymi urazami i kłamstwami życiowymi.
           
„Atmosfera jest gęsta, pełna grozy i trzyma czytelnika w napięciu aż do dramatycznego rozstrzygnięcia. Spokój duszy to kryminał wart zapamiętania”. JÖNKÖPINGSNYTT

„Siostry Grebe-Träff niezwykle sugestywnie nakreśliły sylwetki swoich bohaterów, czego dowodem może być choćby to, że czytelnik podejrzewa prawie wszystkich… To naprawdę emocjonująca historia”. DAGENS NYHETER

Camilla Grebe i Asa Traff są siostrami. Camilla, urodzona w roku 1968, jest ekonomistką, współzałożycielką wydawnictwa StorySide, specjalizującego się w wydawaniu audiobooków. Obecnie kieruje firmą konsultingową. Mieszka w Sztokholmie.
Asa, rocznik 1970, jest psychologiem i razem z dwoma kolegami prowadzi poradnię psychologiczną w centrum Sztokholmu.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.