"Prawda o sprawie Harry’ego Queberta" już w sprzedaży

"Prawda o sprawie Harry’ego Queberta" już w sprzedaży
12 września nakładem Wydawnictwa Albatros A. Kuryłowicz ukazała się powieść Joela Dickera „Prawda o sprawie Harry’ego Queberta”.
 

PRAWDA O SPRAWIE HARRY’EGO QUEBERTA wstrząsnęła światem wydawniczym. Jedna z agentek literackich – Cristina de Stefano – twierdzi, że od 10 lat nie widziała podobnego międzynarodowego poruszenia i entuzjazmu w związku z powieścią francuskojęzyczną. Miesiąc po Targach Książki we Frankfurcie powieść została sprzedana do 30 krajów.

We Francji od daty premiery we wrześniu 2012 rozeszło się ponad 700 tysięcy egzemplarzy. Była drugą najlepiej sprzedającą się tam książką w 2012 roku i zaraz po ukazaniu się trafiła na pierwsze miejsce na francuskim Amazonie.

Mimo młodego wieku (28 lat), autor jest zdobywcą Grand Prix Akademii Francuskiej, Prix Goncourt des Lycéens  oraz znalazł się w gronie finalistów Nagrody Goncourtów i Prix Femina.

Opis: W Nowym Jorku, wiosną 2008, kiedy cała Ameryka przygotowuje się do wyborów prezydenckich, sławny pisarz Marcus Goldman odczuwa niemoc twórczą i nie jest w stanie ukończyć nowej powieści. Szef wydawnictwa, z którym podpisał kontrakt, grozi mu (w razie niedotrzymania umowy) procesem sądowym i poważnymi konsekwencjami finansowymi. Wyznaczony termin zbliża się nieubłaganie, kiedy nagle w życiu Marcusa następuje zwrot: jego bliski przyjaciel i nauczyciel, ogólnie szanowany pisarz Harry Quebert, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo piętnastoletiej dziewczyny, Noli Kellergan, której szczątki, wraz z maszynopisem powieści Queberta odnaleziono w pobliżu jego domu w miasteczku Aurora. Pod koniec sierpnia 1975 Nola zniknęła bez śladu; pewna starsza pani, która widziała jak dziewczyna uciekała przez las ścigana przez nieznanego mężczyznę, została zamordowana kilka minut po powiadomieniu policji o tym fakcie. Obie te zagadki nie zostały wówczas wyjaśnione. Przekonany o niewinności Harry`ego, Marcus rzuca wszystko i jedzie do przyjaciela, by przeprowadzić własne dochodzenie. szybko jednak sytuacja zaczyna go przerastać: śledztwo utyka w martwym punkcie, on sam zaś otrzymuje pogróżki. Pragnąc oczyścić Harry`ego, musi za wszelką cenę odpowiedzieć na trzy pytania: Kto zabił Nolę Kellergan? Co wydarzyło się w Aurorze latem 1975? Jak napisać powieść, która odniesie sukces?

24 września o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z autorem w Empik Junior, na które serdecznie zapraszamy.

„Deszcz nagród, jakimi obsypano tego szwajcarskiego 28-latka jest w pełni zasłużony” — Angora

„Trudno uwierzyć, że można w jednym tomie pomieszać literaturę kampusową z realistyczna prozą obyczajową o amerykańskiej prowincji, dodać do tego wątek szaleńczej miłości, akcję kryminalną i sensacyjną, wszystko to jeszcze rozwiesić na dwóch przenikających się płaszczyznach czasowych, a na dodatek nie pogubić się i utrzymać uwagę czytelnika przez ponad 700 stron lektury. Dickerowi się udało” – Newsweek

„Do tej pory Millenium mieli Szwedzi, teraz pałeczkę przejęli Szwajcarzy. A to za sprawą Joëla Dickera z Genewy, autora świetnie przyjętej Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta.” – Polska the Times

„Rozwój akcji zaskakuje i łapiemy się na tym, że koniecznie chcemy wiedzieć, co dalej” – Twój Styl

„Joël Dicker pojawił się niemal znikąd. Prawda o sprawie Harry’ego Queberta zapewniła już młodemu Szwajcarowi porównania do Stiega Larssona, a na listach bestsellerów frankońskiej Europy zdetronizowała Pięćdziesiąt twarzy Greya. Gdzie źródło ma nowy literacki „hajp”? Wystarczy zajrzeć do samej powieści i nie zlęknąć się jej potężnej objętości” – kultura.onet.pl

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.