Radek Szkaradek nadchodzi

Radek Szkaradek nadchodzi
Radek Szkaradek – nadchodzi…!

Ukazują się właśnie dwa tomiki „niegrzecznej” serii dla dzieci 6+: „Radek Szkaradek. Fuj!” i „Radek Szkaradek. Święta!”
W każdej książce trzy zabawne historie z przygodami Radka – chłopca z całym mnóstwem złych nawyków i szalonych pomysłów!
W tym tomach:
* Radek prosi babcię i jej koleżankę, aby zabrały go do wesołego miasteczka. Niestety, wyjście kończy się kompletną katastrofą.
* Radek udaje żebraka w dzień historycznych przebierańców w szkole. Wyprawa z mamą do sklepu w tym stroju okazuje się wielką pomyłką.
* Rodzina Radka wybiera się na weekend do znajomych. Chłopiec nie chce bawić się z małą Madzią. Ale to właśnie dzięki niemu dziewczynka wypowiada swoje pierwsze słowo. Dlaczego dorośli są niezadowoleni? Czego nauczył ją Radek?
* Dlaczego szkolne jasełka kończą się bitwą na scenie? Co w przedstawieniu robi Niuchacz?
* Radek na prośbę taty przebiera się na jarmark szkolny za elfa. Ma pomagać, ale wokół dzieje się tyle fantastycznych rzeczy. Chłopiec robi wszystko, by zdobyć wymarzony prezent i obejrzeć wszystkie atrakcje.
* Przyjazd ciotki Hiltrudy psuje Radkowi rodzinne święta. Pomysłowy chłopiec postanawia je uratować.
Wydawnictwo Papilon zapowiada kolejne części „Radka Szkaradka” już wkrótce… Seria odnosi duży sukces na świecie – liczy kilkanaście tomów opowieści („piszą się” następne) i kilka książek aktywizujących.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.