Nowości OW Impuls

Nowości OW Impuls
Oficyna Wydawnicza Impuls jest wiodącą instytucją w dziedzinie publikowania literatury naukowej, zwłaszcza z zakresu nauk społecznych tj. pedagogiki, socjologii, psychologii oraz pokrewnych. Od ponad dwudziestu lat impulsowe  nowości wydawnicze stanowią ważne wydarzenia w świecie nauki, będąc istotnym głosem w aktualnych dyskusjach, a także pionierskim odkrywaniem dotąd niezbadanych rejonów. Polecamy nasze topowe tytuły:

1.    Psychologia roztargnienia

Studenski Ryszard
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 204 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7850-409-2

Pierwsza tego typu pozycja w polskiej psychologii, poświęcona dziedzinie dotąd nie badanej. Publikacja przybliża mechanizmy roztargnienia, symptomy je wywołujące, skutki jakie może za sobą nieść. Jednocześnie pozwala dowiedzieć się w jaki sposób radzić sobie ze zjawiskiem, które w czasach masowej prokrastynacji staje się ważnym elementem życia nie tylko jednostek, ale również większych zbiorowości.

2.    Wstyd

Czykwin Elżbieta
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 260 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7850-405-4

To kolejna praca, w której Autorka Elżbieta Czykwin skupia się na jednym z bardziej frapujących, społeczno-pedagogicznych fenomenów naszych czasów. Za wcześniejsze badania w tym zakresie została doceniona przez ogólnopolskie środowisko naukowe zdobywając m.in. Nagrodą im. Profesor Ireny Lepalczyk, przyznawaną przez Towarzystwo Naukowe. Publikacja urzeka zarówno ze względu na przenikliwość Autorki, ale także jej erudycję, sięganie do wielu, różnorodnych źródeł. Książka jest świetnym przejawem ponownego zainteresowania socjologów nie tyle mierzalnymi zmiennymi, ale także emocjami, które często wymykają się akademickiej analizie.

3.    Perfumy

Hoffmann Beata
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 300 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7850-292-0

Książka Beaty Hoffmann stanowi szeroko zakrojone studium na temat perfum. Rozważania Autorki wykraczają daleko poza zwyczajowe ujmowanie pachnideł w kontekście środka kosmetycznego. Pokazuje ona liczne konteksty społeczne, kulturowe, historyczne czy antropologiczne, w jakich można mówić z jednej strony o substancjach zapachowych, a z drugiej – o roli zmysłu powonienia, który towarzyszył ludzkości od zarania dziejów, a w dzisiejszych czasach zdaje się nabierać coraz większego znaczenia.

4.    Kobieta epoki wiktoriańskiej

Agnieszka Gromkowska-Melosik
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 192 stron, Oprawa twarda, szyta. ISBN: 978-83-7850-410-8

Autorka jako pierwsza z polskich badaczek dziejów nowożytnych, bazując na źródłach anglojęzycznych, odważyła się zmierzyć z trudną i dotąd w nikłym stopniu rozpoznaną w polskiej historiografii problematyką. Uczyniła to znakomicie. Opiniowana praca stanowi, zgodnie z zasadami badań historycznych, zarówno opis, jak i wyjaśnienie, a przede wszystkim samodzielną, oryginalną interpretację problemu tożsamości i cielesności kobiet w wiktoriańskiej Anglii, ale – jak z badań wynika – nie tylko.

5.    Przełom dwoistości w pedagogice polskiej

Lech Witkowski
Wydanie I, Kraków 2012, Format B5, Objętość 768 stron, Oprawa twarda, szyta
ISBN: 978-83-7850-073-5

Książka prof. Lecha Witkowskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku książki akademickiej w 2013 r. Zdaniem prof. Zbigniewa Kwiecińskiego, jest to najważniejsza i najlepsza polska książka z pedagogiki ogólnej od czasu ukazania się ostatnich monografii późnego K. Sośnickiego ponad czterdzieści lat temu.

6.    Zjawiska na niebie gwiaździstym

Walter Kraul
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 300 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7850-446-7

Książka skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, ale dla wielu dorosłych może być także wspaniałym źródłem informacji o astronomii.  Zjawiska na niebie gwiaździstym to pięknie ilustrowany, fascynujący w swej treści „przewodnik po niebie” dla wszystkich Czytelników zainteresowanych astronomią. Przystępnie informuje i podaje praktyczne wskazówki. Jest przeznaczony dla osób zamierzających dla przyjemności, na przykład podczas wakacji, przystąpić do wstępnych obserwacji nieba.

7.    Cztery szkice z historii matematyki

Jerzy Mioduszewski
Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej – ebook. Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 186 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7850-280-7

Każdy z czterech szkiców to pasjonująca lektura dla miłośnika matematyki czy historii. Autorowi znakomicie udało się wpisać migawki z dziejów światowej i polskiej matematyki w kontekst wydarzeń politycznych i społecznych. Dotychczas niewiele było książek które byłyby tak wspaniałym wprowadzeniem do nauk  ścisłych osobom poszukujących głównie humanistycznych wrażeń.

8.    Współczesna psychologia mediów

Agnieszka Ogonowska, Grzegorz Ptaszek (red.)
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 252 strony, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7850-163-3

To publikacja w której zaprezentowano wyraźną cezurę pomiędzy okresem, kiedy psycholodzy zajmowali się wyłącznie efektem bądź wpływem mediów i prowadzili badania nad klasycznymi mediami, takimi jak film, radio i telewizja, a okresem, w którym niebagatelne znaczenie w naszym życiu coraz bardziej mają nowe media i technologie, wdzierające się ekspansywnie w przestrzeń prywatną, społeczną i publiczną.

9.    Prasa jako medium edukacyjne

Zierkiewicz Edyta
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 498 stron, Oprawa twarda, szyta
ISBN: 978-83-7850-373-6

Książka autorstwa Edyty Zierkiewicz stanowi niezwykle ważną odpowiedź na karierę raka piersi w mediach publicznych i komercyjnych. Uzmysławia nam wszystkim – a nie tylko kobietom nim zagrożonym – fakt istnienia interesujących zależności pomiędzy tą chorobą, w szczególności nastawieniem do niej polskiego społeczeństwa a przesyceniem treści medialnych obecnych w dyskursie tą tematyką

10.    Pedeutologia

Szempruch Jolanta
Wydanie pierwsze, Kraków 2013, Format B5, Objętość 386 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. ISBN: 978-83-7587-906-3

Monografia dotyczy profesji nauczycielskiej i czynników ją warunkujących. Podejmowana w niej problematyka jest obecnie niezwykle istotna, ponieważ nauczyciel pełni strategiczną rolę w funkcjonowaniu i efektywności systemu edukacji. W trakcie zmian społecznych rola ta jest redefiniowana, zaś on sam staje ciągle wobec nowych wyzwań i zadań. Książka umożliwia Czytelnikowi zaznajomienie się z rozwojem pedeutologii jako ważnej subdyscypliny pedagogicznej, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.