„(Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną”

„(Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną”

Intrygująca książka o zastosowaniach fizyki w medycynie.
Wydawnictwo: ZamKor
Autorzy: praca zbiorowa

Już niedługo w nowościach wydawnictwa ZamKor pojawi się pierwsza część książki pt. „(Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną”, przeznaczonej dla kandydatów na uczelnie medyczne, fizykę medyczną i biofizykę. Na rynku wydawniczym brakuje pozycji z opisami zastosowań fizyki w medycynie dla uczniów po podstawowym kursie fizyki, dlatego ta pozycja jest szczególnie cenna i przydatna.
W bardzo ciekawy sposób pokazano tu związki fizyki z biologią, a więc również z medycyną, których uczniowie często nie dostrzegają. Autorzy skupili się głównie na tym, by uczeń jak najlepiej zrozumiał pewne zjawiska, a wzorom, rachunkom i definicjom przypisano znacznie mniejszą rangę. Do tego książka pozostawia też dużą swobodę nauczycielowi, który może dopasować realizację tematu do poziomu grupy.
„(Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną” powstały jako wsparcie w nauczaniu przedmiotu uzupełniającego fizyka medyczna w klasach biologiczno-chemicznych, ale nie tylko. Książkę można wykorzystywać także w grupach realizujących przedmiot przyroda lub potraktować jako uzupełnienie wiadomości uczniów realizujących fizykę na poziomie rozszerzonym.
Zapraszamy do śledzenia nowości w sklepie internetowym ZamKoru.

 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.