Wydawnictwa G+J Książki polecają "Polską Listę Przebojów"

Wydawnictwa G+J Książki polecają "Polską Listę Przebojów"
Kolejna część Polskiej Listy Przebojów!
 
 

 
Przewodnik po uzdrowiskach
„20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce” to zbiór propozycji dla każdego, kto pragnie skorzystać z bogatej oferty leczniczej i turystycznej polskich uzdrowisk.
Wody mineralne i systematyczny ruch czynią cuda – ludzie wiedzą to od stuleci. Kuracja pitna, kąpiele, okłady oraz masaże wspomagane ćwiczeniami, gimnastyką i codziennymi spacerami zwiększają odporność, poprawiają kondycję i wzmagają siły witalne. Autor prezentuje dwadzieścia najatrakcyjniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, oferujących tego typu zabiegi lecznicze, wzbogacone o rodzime atrakcje turystyczne.
 
 
 
Czytelnicy znajdą w książce historię uzdrowisk, ich profile lecznicze i typy wód mineralnych, ale także opisy okolicznych szlaków spacerowych i turystycznych czy propozycje wycieczek pieszych i rowerowych. W przewodniku nie zabraknie informacji praktycznych, takich jak ważne adresy i telefony, wydarzenia i imprezy oraz połączenia kolejowe i autobusowe z uzdrowiskami.

Najpiękniejsze parki narodowe w Polsce
„15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce” to kolejna część z serii „Polska Lista Przebojów” autorstwa Dariusza Jędrzejewskiego.

Dariusz Jędrzejewski w swoim przewodniku prezentuje piętnaście najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej zróżnicowanych parków narodowych, w których można spędzać wolne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Pomogą w tym szlaki i ścieżki dydaktyczne, poprowadzone terenami, na których to natura dyktuje warunki.
Przewodnik jest rodzajem inspiracji na wakacje, ferie i weekendy, podczas których warto połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli aktywną turystykę z poznawaniem przyrody. Jednocześnie książka jest dowodem na to, że nie trzeba uciekać do egzotycznych krajów, by zachwycić się pięknem nieokiełznanej przyrody.
W przewodniku „15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce” czytelnicy znajdą bogate opisy parków narodowych oraz najważniejszych atrakcji położonych w pobliskich miejscowościach. W książce nie zabrakło również wskazówek praktycznych – opisów szlaków turystycznych i propozycji konkretnych wycieczek.

Wypoczynek w mieście – to możliwe!
Propozycje urlopowe dla mieszczuchów
„7 najciekawszych propozycji na urlop w mieście” to kolejna książka Dariusza Jędrzejewskiego z serii „Polska Lista Przebojów”.

Wakacje w Szczecinie lub Białymstoku? Na pierwszy rzut oka miejskie wakacje mogą się wydawać kiepskim pomysłem, w rzeczywistości to niepowtarzalna okazja, by odkryć zupełnie nowe i oryginalne sposoby na aktywny wypoczynek. Dariusz Jędrzejewski w swoim przewodniku opisuje polskie duże miasta, które mają do zaoferowania równie wiele atrakcji, co popularne zagraniczne kurorty.
Książka „7 najciekawszych propozycji na urlop w mieście” to turystyczne spojrzenie na Białystok, Bielsko-Białą, Gdynię, Kłodzko, Nowy Sącz, Olsztyn i Szczecin. W tych miastach nie ma miejsca na nudę, a w każdym z nich można wypocząć równie przyjemnie, jak na łonie natury. Historia, zabytki, bogata oferta kulturalna oraz ciekawa okolica zachęcają do ich odwiedzenia. Niejedna typowa miejscowość turystyczna może pozazdrościć im łatwości dojazdu, połączeń komunikacyjnych, instytucji i imprez kulturalnych, terenów rekreacyjnych czy ścieżek rowerowych.

O autorze:
Dariusz Jędrzejewski jest związany ze światem mediów od 17 lat. Od 1993 r. publikuje artykuły o tematyce turystycznej w tytułach wydawnictw H. Bauer i Agora. Jego pierwsza książka ukazała się w 1994 r. – był współautorem historycznej publikacji Niemiecka Broń Pancerna 1939-1945. W kolejnych latach wydał jeszcze dwa tytuły historyczne pod pseudonimem Zachary Stojczew: Sojusznicy Panzerwaffe – Bułgarskie Wojska Pancerne oraz, jako współautor,  Sojusznicy Luftwaffe. W 2005 r. opublikowano jego przewodnik Kraków, a rok później Poznań w serii Miasta dla Ciekawych. W 2008 r. ukazał się jego przewodnik Okolice Krakowa, w 2009 r.  Zakątki na urlop i weekend w serii Miejsca Magiczne.
Na 55 MTK w Warszawie jego publikacja Zakątki na urlop i weekend otrzymała wyróżnienie Magellana w kategorii „Przewodniki dla aktywnych”. Jest autorem zdjęć do przewodników i albumów wydawnictw: Hachette Livre, Hachette, Muza i Carta Blanca.

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.