Bestsellery Empiku 2012 rozdane

Bestsellery Empiku 2012 rozdane
 
O wynikach plebiscytu Bestsellery Empiku decyduje publiczność, czyli odbiorcy, którzy w 190 salonach w całej Polsce oraz w sklepie internetowym kupowali książki, płyty, gry, czasopisma i filmy. W ten sposób w ciągu całego roku „zagłosowało” 30 milionów klientów. Wydawcy oraz twórcy 17 najpopularniejszych w ubiegłym roku produktów kultury i rozrywki odebrali statuetki Bestsellera Empiku 2012 w środę podczas uroczystej gali w Warszawie.

W kategorii „literatura polska” wygrała najnowsza powieść Katarzyny Grocholi „Houston, mamy problem”. Tym samym pisarka zdobyła tytuł Bestsellera Empiku po raz szósty. Wśród „literatury obcej” bezkonkurencyjny okazał się natomiast pierwszy tom trylogii E.L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, sąsiadujący na liście pretendentów do głównej nagrody z „Ciemniejszą stroną Greya”.

W kategorii „literatura faktu” wygrała książka Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, która zdobyła tytuł Bestsellera Empiku także w zeszłym roku, po zaledwie miesięcznej obecności na rynku. W kategorii poradników także przytrafiła się powtórna wygrana: rok po roku zwyciężyła książka Sherry Argov „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”.

W kategorii „humanistyka” powróciło nazwisko laureata z 2012 roku: Szymon Hołownia, który rok temu otrzymał statuetkę wspólnie z Marcinem Prokopem za książkę „Bóg, kasa i rock`n`roll” (w tym roku znów była ona jedną z pięciu najchętniej kupowanych książek w swojej kategorii), w tym roku wygrał książką „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”. Wśród książek dla dzieci najlepiej sprzedawała się „Zezia i Giler” Agnieszki Chylińskiej, a w kategorii „literatura młodzieżowa” – trylogia Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”.

Empik przyznał też własne nagrody. Nagroda Specjalna przypadła magazynowi „National Geographic” w 125. rocznicę powstania Towarzystwa i magazynu. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.