Bieżące informacje dla członków PIK

Bieżące informacje dla członków PIK
 
Bieżące informacje dla członków PIK

1. Forum dyskusyjne PIK w czwartek 06.12. o godzinie 14:00  w Wydawnictwie Wolters Kluwer
Zgodnie z zapowiedzią Prezesa PIK rozpoczynamy nasze cykliczne debaty branżowe – „Forum dyskusyjne PIK”. Głównym tematem pierwszego spotkania będą relacje między największymi dystrybutorami a wydawcami, w szczególności mniejszymi wydawnictwami. Kiedy i na jakich warunkach firmy dystrybucyjne i sieci księgarskie chcą współpracować z mniejszymi wydawcami? Co można zrobić, aby wartościowy tytuł żył na rynku dłużej, był dostępny dla potencjalnych nabywców w długim okresie czasu?  Czy i jak wykorzystać  nowe technologie, takie jak np. druk na żądanie? Na te i inne pytania będą odpowiadać nasi goście – paneliści. Do panelu zapraszamy Azymut, Dictum, EMPIK i firmę Platon.

Ponadto Dyrektor Michał Strąk z Biblioteki na Koszykowej przedstawi  projekt bibliotecznego systemu informacyjnego o książkach, który mógłby służyć nie tylko bibliotekom, ale i księgarzom.

Zapraszamy więc wszystkich wydawców, dystrybutorów i księgarzy do dyskusji 6 grudnia o godzinie 14.00 w Wydawnictwie Wolters Kluwer przy ulicy Płockiej 5 w Warszawie.  Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie udziału na adres mailowy: biuro@biuro.pik.org.pl

2. Nagrody Literackie Unii Europejskiej 2012 wręczone.
12 tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej Unii Europejskiej odebrało wczoraj w Brukseli  laury z rąk Androulli Vassiliou, Komisarz ds. Kultury, Edukacji, Wielojęzyczności i Młodzieży w obecności czołowych przedstawicieli ze świata literatury, kultury i polityki. Celem Europejskiej Nagrody Literackiej jest zwrócenie uwagi na kreatywność i różnorodność współczesnej europejskiej  literatury pięknej, promowanie obiegu literatury w Europie i zainteresowanie czytelników zagranicznymi dziełami literackimi.

Przyznawana od roku  2009 nagroda EUPL finansowana jest z  Programu Kultura UE.  Do tej pory dokonano ponad 100 tłumaczeń, obejmujących 19 języków.

Decyzją polskiego jury, któremu przewodniczyła prof. Anna Nasiłowska naszym tegorocznym laureatem został Piotr Paziński, za powieść ”Pensjonat” (Wydawnictwo Nisza, Warszawa).Piotr Paziński, urodzony w 1973, jest autorem trzech książek: monografii o „Ulissesie”  Jamesa Joyce`a (prywatnego przewodnika po Dublinie Joyce`a) oraz powieści „Pensjonat”, opublikowanej  w 2009 r. przez wydawnictwo Nisza.  Za tę powieść  otrzymał Nagrodę Literacką Unii Europejskiej, Paszport Polityki i nominację do Nike.  Paziński mieszka w Warszawie, jest  redaktorem naczelnym  pisma Midrasz.  Obecnie pracuje nad kolejną powieścią, która ukaże się wiosną 2013r.

ZDJĘCIA z uroczystości wręczenia nagród w Albert Hall Complex w Brukseli są zamieszczone na stronie :
http://www.euprizeliterature.eu/awards-ceremony/2012

GSz, JD

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.