Premiera książki „Autyzm i zespół Aspergera”

Premiera książki „Autyzm i zespół Aspergera”
Premiera 29 listopada 2012 – nowa publikacja na rynku polskim z zakresu autyzmu, Claire Grand „Autyzm i zespół Aspergera”, Wydawnictwo Studio Emka

Niniejsza książka przeznaczona jest dla dzieci zmagających się autyzmem lub zespołem Aspergera, jak również dla ich rodzin, rodzeństwa oraz otoczenia. Pomaga ona zaakceptować tę chorobę oraz się z nią oswoić. Uczy również małych czytelników jak zaakceptować swoją inność oraz nauczyć się z nią żyć

Według szacunkowych danych w Polsce jest ok. 30 tys. osób chorych na autyzm. Problem wykluczenia dotyczy również rodzin osób z autyzmem, co łącznie daje grupę ok. 100 tys. osób. Dzieci dotknięte tymi przypadłościami nie rozumieją w czym się różnią od innych, nie wiedzą jak myślą inni i mają trudności ze znalezieniem  miejsca wśród rówieśników. 

Ta książka zrozumiała i łatwa w czytaniu została napisana właśnie dla nich. Jej zadaniem jest wytłumaczyć dziecku z zespołem Aspergera lub dziecku autystycznemu wysokiego poziomu w czym różni się od innych i zrozumieć kim jest. Pomóc mu żyć z tą odmiennością, pogodzić się z samym sobą i z innymi, z myślą, dlaczego tak trudno autystykowi mieć przyjaciół. To przyjazna książka  do czytania w rodzinie, przed dzieckiem albo razem z nim.

Od Autorki, fragment wstępu:

„Ta książka mówi o autyzmie, a zwłaszcza o jego lżejszej formie określanej jako zespół Aspergera. Napisałam ją dla wszystkich umiejących czytać autystyków i ich rodziców.

Napisałam tę książkę, by ci wytłumaczyć, w czym i dlaczego różnisz się od innych. Moim celem jest pomóc ci lepiej zrozumieć, kim jesteś, w jaki sposób myślisz i jak myślą inni. Chciałabym również pomóc ci, byś lubił się takim, jakim jesteś, i miał do siebie zaufanie. Być odmiennym nie oznacza „być gorszym od innych”. Nie jesteś gorszy, nie jesteś szalony, nie jesteś nienormalny. Masz po prostu odmienny sposób bycia, myślenia i rozumienia. Chciałabym wreszcie pomóc ci czuć się lepiej z innymi, z wszystkimi tymi, którzy nie są dotknięci zespołem Aspergera. Wiesz dobrze, że masz żyć w świecie, w którym ludzie nie są „Aspergerami” i cię nie rozumieją. A mimo to masz żyć w tym świecie z nami. Ważne jest, byś nauczył się czuć się dobrze w tym świecie. Może ci się udać, bo choć jesteś trochę inny, jesteś przecież taki jak my, chcesz tego samego: chcesz być szczęśliwy i mieć przyjaciół. My też tego chcemy. Ty jesteś tylko nieco odmienny, ale to nie jest tak ważne. Możesz znaleźć sobie miejsce w tym świecie, bo to jest twój świat. Możesz być doceniany i czuć się dobrze. Jak wiele innych dzieci z zespołem Aspergera możesz się stać w pełni dojrzałym, gdy dorośniesz, i prowadzić normalne życie. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci to osiągnąć.”

Claire Grand
jest absolwentką psychologii Université Pierre Mendès–France w Grenoble. Współpracuje z francuskim Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Claire Grand Autyzm i zespół Aspergera
Format: 135x215mm, Ilość stron: 136 str. ISBN 978-83-63773-07-6 Cena: 29,00 PLN

www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.