Cinder najlepszą książką 2012

Cinder najlepszą książką 2012
Cinder najlepszą książką 2012
 
 

Saga księżycowa Cinder Marissy Meyer wydana przez Literacki Egmont została wybrana jedną z najlepszych książek 2012 roku. Wyboru dokonało gremium Publishers Weekly.

Orientalny Pekin przyszłości –  barwny, hałaśliwy krajobraz miasta. „Saga księżycowa. Cinder” wywraca do góry nogami wizerunek Państwa Środka.

Cinder to współczesna opowieść o Kopciuszku, łącząca klasyczną baśń z futurystyczną powieścią. Doskonała zabawa dla czytelnika w dostrzeganie podobieństw. Inteligentna, wywrotowa historia mająca swój początek dawno, dawno temu… Niebywała podróż do odległej krainy.

– Bałam się, że to książka nie dla mnie. Tymczasem wciągnęła mnie tak, że nie mogłam się oderwać. Czytając ją byłam dużą dziewczynką, która z wypiekami śledzi losy Kopciuszka żyjącego w dalekiej przyszłości. I parę razy, już w studiu nagraniowym, ścisnęła mnie ta historia za gardło. Ciekawa jestem, co będzie w następnych częściach..??!! – mówi Dorota Segda czytająca audiobook książki „Cinder”.

Książka, którą warto przeczytać. Już wkrótce kolejny tom z serii – Scarlet – luźno oparty o baśń braci Grimm „Czerwony Kapturek”.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.