Rebis proponuje zbiór opowiadań urban fantasy

Rebis proponuje zbiór opowiadań urban fantasy
14 listopada br. trafił do księgarń rewelacyjny zbiór opowiadań urban fantasy pod redakcją George R. R. Martina i Grander Dozios zatytułowany Chodząc nędznymi ulicami.

 

Chodząc nędznymi ulicami tworzą opowiadania mroczne, zabierające czytelników do miejsc tyleż niesamowitych co podejrzanych. Posiadłości wampirów czy złej sławy zaułki ponurych miast pełne są niezwykłych, częstokroć bezwzględnych i okrutnych stworzeń, a każda historia ma swą krwawą zagadkę i ekscytujące rozwiązanie.
Ten zbiór to bez wyjątku opowiadania z nurtu urban fantasy, a zatem czytelnik odnajduje tu zarówno mocne wpływy horroru, jak i klasycznej powieści detektywistycznej. Gratka tak dla miłośników H.P. Lovecrafta i Anne Rice, jak i Raymonda Chandlera!
Niezapomniane przeżycia gwarantują tacy autorzy, jak Charlaine Harris, Patricia Briggs, Steven Saylor, Simon R. Green, Diana Gabaldon czy Conn Iggulden.

George R.R. Martin nazywany bywa „amerykańskim Tolkienem”, a jego książki są światowymi bestsellerami. Zasłynął zwłaszcza genialnym cyklem „Pieśń Lodu i Ognia”, który stanowi podstawę emitowanego przez telewizję HBO serialu Gra o tron. George R.R. Martin jest laureatem prestiżowych nagród Hugo, Nebula, Bram Stoker Award i World Fantasy Award.

Gardner Dozois to znakomity redaktor i wydawca antologii. Za działalność wydawniczą otrzymał  kilkadziesiąt nagród Hugo i Locus Award. Przez ponad dwadzieścia lat redagował znane branżowe pismo „Asimov`s Science Fiction”. Jako pisarz współpracował m.in. z George`em R.R. Martinem. W 2011 roku trafił do Science Fiction Hall of Fame.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.