"Znak Ateny" trafił na księgarniane półki

"Znak Ateny" trafił na księgarniane półki
Znak Ateny trafił na księgarniane półki
 
 

7 listopada na półkach księgarni w całej Polsce zagościł III tom Olimpijskich Herosów – Znak Ateny, napisany przez autora bestsellerowych książek, przedstawiających nowoczesną formę mitologii – Ricka Riordana.

Na polskim rynku można odnaleźć 3 serie książek amerykańskiego autora – Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, która niezwykle podbiła serca młodych czytelników, Olimpijscy Herosi, a także Kroniki Rodu Kane. Każdy cykl poświęcony jest mitologii innej kultury starożytnej – greckiej, rzymskiej i egipskiej. Ulokowanie mitycznych postaci we współczesnych realiach sprawia, iż dzieci i młodzież chętniej sięgają po tego typu książki i to właśnie dzięki nim zdobywają wiedzę z dziedziny historii starożytnej. Książki posiadają walor edukacyjny, a więc można pokusić się o stwierdzenie, iż będą one doskonałym dopełnieniem lekcji historii.

Na kartach Znaku Ateny czytelnicy na nowo spotykają się ze swymi greckimi i rzymskimi towarzyszami, których poznali czytając wcześniejsze tomy powieści. Wraz z ulubionymi bohaterami wyruszają na pełną niesamowitych przygód wyprawę z Ameryki do Rzymu. Mogą z zapartym tchem śledzić zaskakujące odkrycia, niespodziewane wybory i straszliwe zagrożenia, jakie czekają na czwórkę głównych bohaterów w stolicy Włoch. Czytelnikowi nie pozostaje nic innego jak trzymać mocno kciuki za młodych herosów bo to właśnie od powodzenia ich misji zależą losy całego świata.

Z pierwszym rozdziałem Znaku Ateny można zapoznać się na blogu poświęconym twórczości Ricka Riordana.

Książki można nabyć w księgarniach oraz w sklepie internetowym Wydawnictwa Galeria Książki

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.