"I love New York!", czyli wycieczka po Madison Avenue z nowym wydawnictwem

"I love New York!", czyli wycieczka po Madison Avenue z nowym wydawnictwem
 I love New York!, czyli wycieczka po Madison Avenue z nowym wydawnictwem.

„Książka Jane jest prześmieszna, ale przy tym tak prawdziwa, że każdy, kto pokochał serial Mad Men ślepą miłością, czy interesuje się światem reklamy oraz latami 60. XX wieku, musi ją mieć, bo między wybuchami śmiechu sporo się z niej dowie. Nigdy dotąd nie czytałam książki, która w sposób szczery i ciekawy pokazywałaby od środka życie w agencji reklamowej w tamtym ważnym dla historii reklamy czasie. Jane nie przynudza. Nie filozofuje. Zabiera nas tam, na Madison Avenue. Przedstawia zdumiewającą charakterystykę znanych osobistości. Ma doskonałą pamięć. Wszystko w tej książce jest dokładnie takie, jakie było wtedy”.

Cytat ze wstępu Mary Wells Lawrence
 
 
 

Jane Maas
Mad Women
Opowieść o kobiecie w świecie rządzonym przez mężczyzn. Nieocenzurowana historia kariery w agencji reklamowej na Madison Avenue w latach 60. i później.

Co o pracy we współczesnej reklamie może wiedzieć blisko 80-letnia kobieta? Jeśli jest nią Jane Maas – WSZYSTKO! Ta charyzmatyczna i zdecydowana Amerykanka zaczęła zarządzać projektami wielkich kampanii w czasach, gdy rynek reklamy przechodził wielką rewolucję i rozpoczynał swój szaleńczy bieg, który trwa do teraz.
Nowy Jork, lata 60. –  społeczeństwo zachłyśnięte rewolucją seksualną podsycaną wprowadzeniem do powszechnej sprzedaży pigułki antykoncepcyjnej i tak wciąż pełne jest stereotypów i uprzedzeń. Efekt? Skrajnie nierówne płace, uprzedzenia na tle płci i rasy, zwalnianie młodych matek i promowanie apodyktycznych mężczyzn, a do tego seks, alkohol i marihuana w biurach jako wyznacznik pójścia z „duchem czasu” i rozbudzania w sobie pokładów kreatywności. Jane Maas bez skrępowania, ale i bez zbędnego koloryzowania opowiada o codzienności na Madison Avenue.
Jeśli spodziewasz się opowieści zgorzkniałej kobiety to pozwól wyprowadzić się z błędu! Mad Women to pełna pasji i humoru opowieść człowieka spełnionego zawodowo i rodzinnie, a jednocześnie do bólu szczery obraz życia współczesnej kobiety. To historia globalnych przemian opowiedziana przez osobę, która znalazła się w samym centrum wydarzeń.
Książkę wydało WYDAWNICTWO EPIKA, czyli imprit wydawnictwa ESPRIT. EPIKA specjalizuje się w beletrystyce i literaturze faktu. Gorąco polecamy!
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.