Zamkor poleca zbiory zadań: Świat fizyki i Z fizyką w przyszłość
Świat fizyki. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy
Zbiór realizuje wymagania podstawy programowej kształcenia ogólnego dla IV etapu edukacji z zakresu podstawowego. Zadania w nim zawarte są skorelowane z rozdziałami podręcznika dla szkół ponadgimnazjalnych Świat fizyki, także jeśli chodzi o kolejność treści. Zostały ułożone według rosnącego stopnia trudności. Niewątpliwym atutem jest ich różnorodna forma – zadania otwarte, wielokrotnego wyboru, na dobieranie, krzyżówki.
Na uwagę zasługuje niekonwencjonalny układ zbioru. Paragrafy zaczynają się ciekawymi sentencjami ludzi nauki, które mogą pobudzać do myślenia. Znajdziemy w nich również krótkie fragmenty z dzieł Mikołaja Kopernika i Jana Śniadeckiego, a także współczesnych naukowców, np. Teresy Kwiecińskiej. Na końcu zbioru zamieszczono odpowiedzi liczbowe do zadań oraz pomocne przy ich rozwiązywaniu tabele stałych fizycznych, przybornik fizyczny i układ okresowy pierwiastków.
Z fizyką w przyszłość. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Cz.1
Zbiór realizuje wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość dla szkół ponadgimnazjalnych. Ułożone według rosnącego stopnia trudności przyjmują zróżnicowaną formę – zadań jedno- i wielostopniowych, tabel, wykresów. Obejmują wiadomości z zakresów podstawowego i rozszerzonego.
Mocną stroną zbioru jest to, że zawarte w nim zadania odwołują się do sytuacji rzeczywistych, pobudzają uczniów do myślenia, stawiania pytań i rozwiązywania realnych problemów. Sprawdzają i rozwijają zarówno ich wiedzę matematyczną, jak i zainteresowania.
Zbiór jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Na końcu zamieszczono pomocne przy rozwiązywaniu zadań tabele stałych fizycznych i przedrostki w układzie SI.
Artykuły powiązane:
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.