Nagroda Lindego przyznana

Nagroda Lindego przyznana
Niemiecki prozaik i eseista Stefan Wackwitz oraz polski pisarz i scenarzysta filmowy Andrzej Bart zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.

Nagroda literacka im. Samuela Bogumiła Lindego jest przyznawana od 1996 r. zawsze dwóm autorom: z Polski i Niemiec, których słowo “tworzy ideały i wartości, łącząc ludzi, społeczeństwa i narody we wspólnej rozmowie”. Muszą to być twórcy mający wybitne osiągnięcia w takich dziedzinach, jak liryka, proza, dramat, eseistyka, krytyka literacka, publicystyka, tłumaczenia.

 
Tradycyjnie nagroda jest wręczana przemiennie w Toruniu lub Getyndze. Tegoroczną uroczystość zaplanowano na 1 lipca w Getyndze. Każdy z laureatów otrzyma pamiątkową plakietę, dyplom i nagrodę finansową – 5 tysięcy euro.

 – – – – – – – – – – – – – – – – – – R E K L A M A – – – – – – – – – – – – – – – – – –

– – – – – – – – – – – – – – – – – –  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

Kategorie: Literatura

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.