Wiedza i Praktyka w 2011 roku

Wiedza i Praktyka w 2011 roku
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstało w 1997 r., aby pomagać polskim przedsiębiorcom i ich pracownikom w skutecznym oraz efektywnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Specjalizuje się w wydawaniu publikacji poradnikowych z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, bhp, zarządzania, oświaty oraz zamówień publicznych. Publikacje mają format poradników wymiennokartkowych, magazynów, książek, portali specjalistycznych, newsletterów oraz e-booków. 

W 2011 roku Wydawnictwo Wiedza i Praktyka rozpoczęło wydawanie m.in. miesięcznika „Finanse Sektora Publicznego”, oraz Magazynu Przetargowego” – pisma dla zajmujących się przetargami publicznymi. Jednocześnie wydawnictwo wkroczyło do świata aplikacji mobilnych, oddając użytkownikom smartfonów mobilną „Strefę kadr”.

Aktywna działalność wydawnicza szła w parze z sukcesami na polu aktywności probiznesowych i społecznych. Po raz trzeci wydawnictwo zdobyło tytuł Gazeli Biznesu, z sukcesem kontynuowało projekt konferencji „Kadry i Płace” oraz „Aktywnych Dni BHP”, powołano do życia Klub Kadry Zarządzającej ZOZ. Sukcesem okazała się także konferencja Ogólnopolskie Forum Zdrowia Publicznego 2011, organizowana wspólnie ze Szkołą Ekologii i Zarządzania.

Do grona niewątpliwych sukcesów należy zaliczyć także kontynuację projektu „Dnia Ochrony Praw Podatnika”, który stał się jednym z ważniejszych wydarzeń podatkowych w kraju. Równolegle wydawnictwo kontynuowało współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim, wspierając Ogólnopolską Konferencję Prawa Podatkowego.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami ubiegłego roku były:

  • „Prawo pracy – Personel od A do Z”
  • „Ubezpieczenia społeczne w praktyce”
  • „Serwis płatnika ZUS”
  • „Aktualności kadrowe” 

W roku 2011 Wiedza i Praktyka zanotowała przychody ze sprzedaży książek na poziomie 68,70 mln zł, co daje 8,9% spadek w stosunku do roku 2010.

 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 97 tytułów, w tym 5 nowości. Łącznie sprzedano 1 184 000 egz. książek w średniej cenie 59 zł za egz. 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.