Nowości Wydawnictwa Święty Wojciech

Nowości Wydawnictwa Święty Wojciech
Nowości Wydawnictwa Święty Wojciech

Twierdza poligonalna
Przemysław Maćkowiak

To kolejna publikacja z cyklu Poznaj Poznań.W wyniku swojej burzliwej historii Polska ma wiele zabytków militarnych, nazywana jest często „europejskim skansenem fortecznym”. Autor książki zaprasza na spacer po wybudowanej w latach 1828-1869 przez Prusaków twierdzy poligonalnej, która składała się z fortu na Wzgórzu Winiarskim, nazywanego      

potocznie Cytadelą, prawobrzeżnych umocnień w rejonie m.in. Ostrowa Tumskiego i Śródki oraz tzw. rdzenia na lewym brzegu Warty.

Zapraszamy na www.swietywojciech.pl.

Albert Marvelli. Pełnia życia
Marek Paweł Tomaszewski

Życie bł. Alberta Marvellego (1918-1946, beatyfikowany w 2004 r.) jest zadziwiające w swej prostocie i zwyczajności. Jako młody chłopiec w pełni świadomie wkroczył na drogę ku świętości, którą uważał za pełnię życia już tu, na ziemi. Był obecny między rówieśnikami, ubogimi i cierpiącymi, w oratorium, w szkole i na uniwersytecie, w zamęcie wojennym jako żołnierz, a na końcu – w polityce. Działał w organizjacjach chrześcijańskich, zwłaszcza w Akcji Katolickiej. Jednocześnie prowadził bardzo głębokie życie duchowe, bez tego bowiem nie można by mówić o pełni życia.

Inicjatorem powstania tej książki był ks. Fausto Lanfranchi, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Alberta Marvellego i kustosz ocalałych po nim pamiątek i dokumentów.  Autor – Marek Paweł Tomaszewski – odwiedził go kilkakrotnie w Rimini, dzięki czemu zapoznał się z licznymi publikacjami i dokumentami zgromadzonymi w Centrum Dokumentacji Alberta Marvellego. Książka jest owocem tych właśnie wizyt autora w Rimini, będących jednocześnie osobistymi pielgrzymkami do grobu Błogosławionego.

Marek Paweł Tomaszewski, ur. w 1982 r., studiował teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dotychczas opublikował m.in. książki Św. Maria Goretti. Życie i modlitwy, Mari Carmen. W drodze ku chwale ołtarzy. Hiszpania 1930-1939, a także liczne artykuły prasowe o młodych świętych i świadkach wiary.poczatek kwietnia

Patronat medialny: Przewodnik Katolicki, Opoka, Espe, Niedziela, Religia.TV

Zapraszamy na www.swietywojciech.pl.

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.