Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?

Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?
Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?
Dariusz Rekosz

21.03.2012

Oczywiście, że znasz się na piłce nożnej! Wiesz, co to jest spalony, rzut wolny pośredni i kiedy zawodnik powinien zobaczyć żółtą kartkę. Korner, wślizg i drybling nie mają przed tobą żadnych tajemnic. Jednym tchem potrafisz wymienić nazwy największych stadionów i nazwiska popularnych piłkarzy. Ale czy na pewno wiesz wszystko o futbolu?
 
Dowiedz się:
·    Jakie wymiary musi mieć boisko dostosowane do rozgrywek Euro.
·    Czy łatwiej strzelić gola z ataku szybkiego czy pozycyjnego.
·    Co to są stałe fragmenty gry i ilu sędziów czuwa nad prawidłowym przebiegiem meczu.
·    Czym wsławił się bramkarz Jack Robinson i która drużyna sprawiła kibicom największą niespodziankę na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 1992 roku.
 
W tej książce znajdziesz wiele informacji i ciekawostek o futbolu. Podczas lektury będziesz się nie tylko uczył, lecz także wyśmienicie bawił. Przygotuj się jako kibic do Euro 2012, a także do innych meczów piłki nożnej!
 
Dariusz Rekosz (ur. 1970) – sędzia piłkarski, a także powieściopisarz i literat, autor słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od detektywistycznych przygód Morsa i Pinky, a później w Szyfrze Jana Matejki przedstawił alternatywną historię Polski. Za opowiadanie Tajemnica Neptuna otrzymał grand prix w konkursie Kryminał Gdański. Autor Czarnego Maćka i Siostrzyczki oraz powieści Zamach na Muzeum Hansa Klossa. Specjalizuje się w kryminałach, thrillerach i współczesnej literaturze sensacyjnej okraszonej dobrym humorem i znakomitymi dialogami. Z wykształcenia informatyk. Prywatnie – mąż, ojciec, kierowca i kucharz.
 
Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.