Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?

Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?
Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?   

181 odpowiedzi na trudne pytania dzieci dotyczące wiary i moralności.

1. Jak trafić do nieba, jeśli nie zna się drogi?
2. Czy Jezus mógł się urodzić jako dziewczynka?
3. Czy Anioł Stróż rodziców jest większy od mojego?

Pytania dzieci i młodzieży pomagają nam zrozumieć, jak wiele młodzi noszą w sobie wątpliwości i problemów. Są to często pytania trudne, nieoczekiwane albo wręcz przez dorosłych lekceważone; pytania dotyczące etyki, zachowań, a także wielkich kwestii wiary. Udzielanie kompetentnych wskazań, zrozumiałych dla współczesnych nastolatków i przez nich akceptowanych, jest więc nie lada wyzwaniem.
Robi to z powodzeniem włoski kapłan Tonino Lasconi, autor licznych publikacji dotyczących formacji wiernych, w których posługuje się językiem umożliwiającym przekazywanie Ewangelii w sposób nowy, a nawet prowokacyjny. Niniejsza książka to propozycja dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Może być ona przydatna zwłaszcza dla katechetów, aby pomóc im przejść od klasycznej katechezy – „lekcji”, przekazującej treści trochę „ponad głowami” uczniów – do katechezy, która odpowiada na nurtujące ich kwestie, pomaga w wyborach i skłania do głębszych przemyśleń.

Tonino Lasconi, włoski kapłan, od lat współpracuje ze środowiskami młodzieżowymi w stowarzyszeniach, w szkole i parafii. Autor licznych publikacji poświęconych formacji wiernych.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

1. wzbogacający ogólną wiedzę zbiór pytań ukazujących kalejdoskop problemów dotyczących wiary, moralności czy światopoglądu, które nurtują dzieci i młodzież
2. odpowiedzi autora jako propozycja odnowienia katechezy poprzez żywy i bezpośredni kontakt z uczniami
3. rodzaj poradnika potwierdzającego na konkretnych przykładach zasadność tej formy komunikacji z młodymi wiernymi w ich ewangelizacji, a także wpajaniu chrześcijańskiej postawy wobec życia.

Patronat medialny:

Mały Przewodnik Katolicki, tygodnik Idziemy, czasdzieci.pl

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.