Włoskie powieści młodzieżowe od Zielonej Sowy

Włoskie powieści młodzieżowe od Zielonej Sowy
Włoskie powieści młodzieżowe od Zielonej Sowy

Wydawnictwo Zielona Sowa postanowiło poszerzyć swoją ofertę beletrystyczną, dlatego już tej jesieni zaprezentowało nowe powieści dla młodzieży.

„Scarlett” Barbary Baraldi to włoski bestseller tzw. gatunku urban gothic. Scarlett ma szesnaście lat i właśnie przeprowadziła się do Sieny.  Zostawiła za sobą wakacje, swoją najlepszą przyjaciółkę i  kiełkującą miłość do Matteo… W nowej szkole poznaje Umberto, który od razu okazuje jej zainteresowanie, jednak Scarlett odkrywa, że jej koleżanka z ławki Caterina jest w nim skrycie zakochana.  Co wybrać: miłość czy przyjaźń? Odpowiedź przychodzi sama podczas szkolnego koncertu, kiedy na scenę wchodzi chłopak o oczach jasnych jak lód i ich wzrok spotyka się w tłumie. Mikael, basista zespołu Dead Stones, pojawia się przy niej w najbardziej niespodziewanych momentach, by za chwilę zniknąć, a Scarlett nie potrafi oprzeć się jego magnetycznemu spojrzeniu.

„Zaplątani w miłość” Roselli Rasaulo to opowieść o miłości możliwej i niemożliwej. Wciągająca historia przyjaciółek: Simony, Mel i Queen Bee. Mel to zwyczajna, siedemnastoletnia dziewczyna, ma kilka wątpliwości i przyjaciółkę od serca – Simonę. Mel i Simona przyjaźnią się od zawsze. Nie są do siebie podobne, nie myślą w taki sam sposób, ale nie mogłyby bez siebie żyć. Problem polega na tym, że Mel to także Queen Bee, królowa pszczół, autorka bardzo popularnego bloga, na którym opisuje wszystkie swoje niepowodzenia uczuciowe. Już jego nazwa mówi sama za siebie: Uwodzona i porzucona. Nikt nie wie o jej podwójnej tożsamości. Nikt poza Simoną. Ale jest jeszcze jedna tajemnica. Tajemnica, od której zależy ta przyjaźń i która ma na imię Max. Wraz z jego pojawieniem się, wszystko zaczyna się komplikować. Podwójna tożsamość zaczyna przechodzić kryzys, a przyjaźń wisi na włosku.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.