Koncert Alicji Kubicy

Koncert Alicji Kubicy
Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza do Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. Czyżewskiego 12), gdzie 18 grudnia o godz. 19:00 w  odbędzie się koncert Alicji Kubicy z towarzyszeniem muzyków Jazzowiska. Wystąpią m.in. Edward Rykaczewski oraz Zbigniew Szymaniak.
 
Wydarzenie to związane jest z wydaniem książki „Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010” . W Dworku Sierakowskich obecny będzie autor  publikacji – Stanisław Danielewicz – który opowie, jak ona powstawała.

,,Jazzowisko Trójmiasta…” to niewątpliwie cenna publikacja na polskim rynku wydawniczym. Żaden pisarz nie stworzył dotąd książki, która obszernie opisywałaby środowisko jazzowe Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Chociaż książka ta jest efektem wieloletnich badań, to jednak błyskotliwy sposób przekazu odbiega od typowych opracowań naukowych i monotonnych studiów specjalistycznych. To nie jest tylko chronologiczna opowieść o uczestnikach Jazzowiska, ale swego rodzaju niezwykła tkanina. Autor splótł ją misternie z faktów historycznych oraz prasowych recenzji płyt, wywiadów z muzykami, sprawozdań z koncertów w klubach i podczas festiwali.

Bogactwo i różnorodność przywoływanych materiałów źródłowych pozwalają czytelnikowi zaoszczędzić czasu na wertowanie ogromnej liczby gazet zarówno muzycznych, jak i lokalnych w poszukiwaniu wiadomości o trójmiejskim jazzie od 1945 do 2010 roku.

Niewątpliwym atutem książki są zdjęcia m.in. uczestników Jazzowiska, artykułów przywoływanych w tekście, a nawet programów i afiszy koncertowych. Rozbudowany spis treści oraz indeks nazwisk umożliwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji. 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.