Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

Dzień Otwarty Opery Krakowskiej
Sobota (10 grudnia 2012 r.) to Dzień Otwarty Opery Krakowskiej. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegółowy program można znaleźć na stronie Opery.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne również weźmie udział w tym wydarzeniu. We foyer budynku ustawione zostanie stoisko PWM z książkami o operze. Dorosłych z pewnością zainteresuje „Tysiąc i jedna opera” Piotra Kamińskiego oraz „Leksykon postaci operowych” G. Wiśniewskiego.

 
Na najmłodszych będą czekać „Opowieści nutą malowane” Doroty Skwark. Przenoszą one w magiczny świat oper, baletów i operetek. Napisane są w formie bajek, które w bardzo przystępny sposób obrazują libretta najsłynniejszych kompozytorów muzyki klasycznej. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się m.in. kim była Królowa Nocy, kogo kochała Halka i dlaczego Piotr Czajkowski nadał jednemu ze swoich baletów tytuł „Jezioro łabędzie”. Dodatkowym atutem „Opowieści nutą malowanych” są przepiękne ilustracje, które w bardzo realistyczny sposób ukazują różne sytuacje z prezentowanych treści. Ta najnowsza publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z pewnością wzbogaci wyobraźnię oraz wiedzę dzieci. Po jej lekturze młodzi czytelnicy z przyjemnością wybierą się do opery lub na przedstawienie baletowe, aby poznać opisywane w niej dzieła w ich pełnej odsłonie, ze wspaniałą muzyką.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.