Czy inspektor zabił?

Czy inspektor zabił?
Czy inspektor zabił? Ostatnie słowa od Reginalda Hilla

Zgony trzech starszych mężczyzn nie byłyby niczym niezwykłym, gdyby nie fakt, że wszyscy trzej zmarli w tę samą burzową listopadową noc. I wszyscy zmarli gwałtowną śmiercią.

Ostatnie słowa to kolejny z serii kryminalnej Dalziel i Pascoe mistrza brytyjskiego kryminału Reginalda Hilla. Ukazuje się 2 grudnia nakładem Nowej Prozy

Wezwany do zbadania sprawy komisarz Pascoe ze zdumieniem stwierdza, że pewien policjant jest już w tę sprawę zaangażowany – jako podejrzany. Na łożu śmierci jedna z ofiar wskazała cel, który trudno przeoczyć: podinspektora Dalziela. Wszystko wskazuje na to, że po suto zakrapianej kolacji podinspektor wsiadł do samochodu i spowodował wypadek.

Dalziel twierdzi, że jest niewinny, ale cała sytuacja podważa zaufanie do Wydziału Kryminalnego. Biorąc zaś pod uwagę fakt, że równolegle toczą się jeszcze dwa śledztwa, nawet pokaźne gabaryty podinspektora mogą nie wystarczyć, by przeważyć szalę na korzyść policji z Yorkshire…

Reginald Charles Hill jest współczesnym angielskim pisarzem kryminałów, laureatem Cartier Diamond Dagger przyznanej dla uhonorowania twórczości – najbardziej prestiżowej nagrody dla pisarzy kryminałów przyznawanej przez Crime Writers’ Association.i obecnie uznawany jest za najlepszego z żyjących autorów kryminałów w całym anglojęzycznym świecie. Hill jest pisarzem kompletnym, obdarzonym wielką intuicją i darem spontanicznej narracji.

Poprzednie tomy:
Małe sprzątanko
Okrutna miłość
Ścięte głowy
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.