Ostatni taki Amerykanin

Ostatni taki Amerykanin
Nowa powieść autorki bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj już 24 sierpnia zagości się na księgarskich półkach!
Ostatni taki Amerykanin opowiada losy Eustace’a Conwaya, trapera, człowieka lasu, wizjonera, którego marzeniem było wyzwolić swój kraj z okowów nowoczesnego, pozbawionego wartości życia. Elizabeth Gilbert w szczytowej formie!

Jako siedemnastolatek opuścił zamożny rodzinny dom, by zamieszkać w głuszy. Trzydzieści lat później wciąż tam jest…

Ostatni taki Amerykanin to prawdziwa historia niezwykłego człowieka, Eustace’a Conwaya, który wybrał życie w Appalachach, gdzie ogień rozpalał za pomocą patyków i okrywał się skórami zwierząt. Ale ta książka to nie tylko opowieść o jednym nadzwyczajnym życiu. To także zachwycająca i dowcipna refleksja nad męską naturą, urokiem utopijnych społeczności, historią pogranicza Stanów Zjednoczonych i wciąż żywym mitem pioniera oraz poszukiwaniem odpowiedzi w jakże ważnej sprawie: Co utraciliśmy wraz z postępem i co możemy odzyskać.

Elizabeth Gilbert jest Amerykanką; pracowała jako dziennikarka, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Jest autorką powieści Ludzie z wysp, a także zbioru opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt. Napisała także Jedz, módl się, kochaj oraz I że cię nie opuszczę… – dwie wyjątkowe, wydane przez REBIS książki, które stały się megabestsellerami nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie. Udowadnia w nich, że zawsze warto szukać właściwej dla siebie drogi i z otwartym sercem przyjmować to, co nas na niej spotka. Na podstawie Jedz, módl się, kochaj nakręcono przebojowy film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.