Przygody Asteriksa w nowej szacie graficznej

Przygody Asteriksa w nowej szacie graficznej
Asteriks i Kleopatra, Album 5
Asteriks Legionista, Album 10

Albumy już w sprzedaży

Przygody Asteriksa w NOWEJ szacie graficznej

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję albumów Asteriksa w kwietniu br. Jest to edycja wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy ukazują się tomy, w których poprawiono lub zmieniono kolory plansz. W przypadku niektórych albumów odświeżono również okładki.

Do księgarń trafiły właśnie 2 albumy w nowej kolorystyce: Asteriks i Kleopatra, Asteriks Legionista. Natomiast w kwietniu ukazały się już 4 albumy z kolekcji: Asteriks i złoty sierp, Asteriks gladiator, Asteriks u Brytów oraz Asteriks i Goci, a w czerwcu kolejne dwa: Wyprawa dookoła Galii i Asteriks i Normanowie.

Co dwa miesiące będą się ukazywać kolejne dwa albumy.

Asteriks i Kleopatra, Album 5

Juliusz Cezar przybywa z wizytą do Aleksandrii i swej ukochanej Kleopatry. Między królewską parą dochodzi do sporu, czyj naród jest potężniejszy. Oburzona pychą Cezara Kleopatra zakłada się, że w trzy miesiące wybuduje wspaniały pałac na jego cześć i tym samym udowodni mu nieustającą wielkość Aleksandrii i jej mieszkańców. Cezar bez namysłu zgadza się na zakład, pewien, że Kleopatra przegra. Królowa powierza to karkołomne zadanie najlepszemu w Aleksandrii architektowi, Numerobisowi. Jeśli mu się nie powiedzie, zostanie rzucony krokodylom na pożarcie. Numerobis jest załamany i choć nie wierzy w sukces, przystępuje do budowy. Gdy w Aleksandrii zjawiają się dzielni Galowie – Asteriks i Obeliks – plan budowy pałacu zyskuje szansę powodzenia…

Asteriks Legionista, Album 10

Do wioski niezwyciężonych Galów po długiej nieobecności powraca Falbala, która pobierała nauki w Condate. W tym czasie wyrosła na piękną kobietę. Jej wdziękom nie potrafi się oprzeć Obeliks i… zakochuje się. Jednak szybko okazuje się, że jest to miłość nieodwzajemniona, gdyż dziewczyna ma narzeczonego – Tragikomiksa. Pewnego dnia Falbala dostaje od niego list, z którego wynika, że Rzymianie siłą wcielili jej ukochanego do legionów rzymskich i wyruszyli statkiem na podbój Afryki. Asteriks, Obeliks i Idefiks ruszają mu na ratunek i postanawiają sami wstąpić do legionów, by odbić Tragikomiksa. 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.