Lucyfer, Exodus

Lucyfer, Exodus
LUCYFER, Exodus
Album już w sprzedaży!
Opowieść o księciu piekieł
 
 

Seria komiksowa dla miłośników fantasy i horrorów. Lucyfer, zrodzony na kartach przełomowego cyklu komiksowego Neila Gaimana SANDMAN, kontynuuje swoje przygody w nominowanej do Nagrody Eisnera serii Mike’a Careya.

Wypędzony z nieba, strącony, by władać piekłem, Lucyfer porzucił swe królestwo, by zamieszkać w mieście śmiertelnych, Los Angeles. Były władca piekieł żyje spokojnie na emeryturze, kierując „Luxem”, elitarnym barem. Jednak zlecenie od samego Stwórcy wszystko zmienia… Jeśli Lucyfer zgodzi się wykonać za niebo czarną robotę, może żądać, ile zechce – lecz zarówno zadanie, jak i nagroda są czymś więcej, niż się wydaje… Lucyfer wie, że to będzie wymagać ofiar…

ILLYRIEL: a zatem Dworce Ciszy już nie istnieją?
URIEL: Zniszczył je Lucyfer Gwiazda Zaranna. Chciał odzyskać duszę dziecka, Elaine Belloc – lecz Dworce były zbyt słabe, by utrzymać ciężar jego kroków. Runęły zatem i miliardy miliardów dusz zniknęły w ostatecznym mroku.
CASERA: To potworne.
THUMIEL: Ale pasuje do jego wcześniejszych czynów. Nigdy nie przejmował się wstydem czy sumieniem, a odkąd odszedł z piekła, stał się jeszcze gorszy, nie lepszy.
ILLYRIEL: Budowla, którą wzniósł w ziemskim mieście… Czy wciąż stoi?
URIEL: Nazywa się „Lux”. I owszem, wciąż stoi. Czy raczej znowu. Kiedy demon Mazikeen i ludzka kobieta Beatrice Wechsler walczyły tam z Jin en Mok, został zniszczony. Lecz Lucyfer odbudował go jako katedrę bez drzwi, pomnik własnej arogancji i samouwielbienia. Tam właśnie umieścił bramę, która teraz stała się tysiącem bram. Bramę łączącą wszystkie miejsca naszego Stworzenia z jego własnym i ze sobą nawzajem.

DIMAS: Czyż to nie nieznośne, ze tak otwarcie sprzeciwia się Bogu?
CASERA: To… niefortunne. Lecz Bóg nie wypowiedział się w tej kwestii osobiście. W istocie, to on dał Lucyferowi glejt, który pozwolił mu na otwarcie bramy. A zastępy, które Amenadiel poprowadził na wojnę przeciw Lucyferowi, zostały rozbite.
ILLYRIEL: Chcesz przez to powiedzieć?…
CASERA: Że gdyby wspierała ich wola Boga, z pewnością odnieśliby zwycięstwo.
URIEL: Można o tym dyskutować.
THUMIEL: Nie, to nie podlega dyskusji. Skoro nie wiedzieliśmy na pewno, czego pragnie Jahwe, kiedy jeszcze był z nami, to jak mamy to odkryć teraz, kiedy porzucił nas i stworzone przez siebie światy?
DIMAS: Ty  płaczesz, Thumielu. Płacz nic nam nie da.
THUMIEL: Tron jest pusty, a my zostaliśmy sierotami. Co się z nami stanie?

Tak płaczą zastępy niebieskie opuszczone przez Boga. Dla Lucyfera – Gwiazdy Zarannej – zniknięcie Jahwe oznacza bardziej praktyczny problem – kwestię przetrwania, zarówno swojego własnego, jak i całego Stworzenia. Po tym jak Lucyfer ocalił ducha Elaine Belloc, odkrył, że musi bronić dziedzictwa ojca przed parą uzurpatorów. Fakt, że przejęli oni moc Jahwe, czyni zadanie niezwykle trudnym – tak trudnym, że Lucyfer musi podjąć środki prewencyjne we własnym wszechświecie. Rezultatem jest nieodwołalny dekret – wszyscy nieśmiertelni muszą odejść ze światów Niosącego Światło, inaczej szybko przekonają się, co znaczy słowo „śmiertelność”.

Jednak są tacy, którzy nie zamierzają odejść bez słowa.

Najlepszy na rynku komiks fantasy.
Comics International
Lucyfer Mike’a Careya jest jeszcze bardziej uroczym i niebezpiecznym manipulatorem, niż mogłem marzyć.
Neil Gaiman

Seria tylko dla dorosłych.
Album polecają: WP.pl, KOMIKSOMANIA.pl, Aleja Komiksu, GILDIA.PL, PARADOKS, www.ARENAHORROR.pl, DC MULTIVERSE, www.valkiria.net Magazyn Literacki Książki.

 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.