"Ścieżka skarabeusza" Adriana Tchaikovskiego

"Ścieżka skarabeusza" Adriana Tchaikovskiego
Wojna z Imperium Os zakończyła się gorzkim rozejmem, który Kolegium przyniósł niewiele, poza armią okaleczonych weteranów. Cheerwell Maker nawiedzana przez duchy przeszłości musi poszukać głębszego sensu istnienia w mieście, które może stać się jej nowym domem.

W tym samym czasie imperatorowa Seda odzyskuje systematycznie kontrolę nad miastami Imperium, które odmówiły złożenia jej hołdu. Czerpie przy tym swą moc ze źródła o wiele bardziej złowieszczego niż potęga armii i machin wojennych. Ponieważ jedynie jej małżonek-regent, były mistrz szpiegów Thalryk zna prawdę, musi zginąć. Zamachowcy, ponownie zagrażający jego życiu, burzą odbudowywany z trudem spokój i zmuszają Thalryka do ucieczki.

Położone za odległą pustynią Nem, starożytne miasto Khanaphes oczekuje ich obojga – Che i Thalryka – skrywając straszliwą tajemnicę spoczywającą pod kamieniami, z jakich je zbudowano.

 
 
 
 
Adrian Tchaikovsky, syn polskich emigrantów, zanim zajął się prawem, studiował psychologię i zoologię. Jego twórczość porównywana jest z osiągnięciami Patricka Rothfussa, Scotta Lyncha, Joe Abercrombie czy Davida A. Durhama.
 
Do tej pory w cyklu ukazały się: Imperium Czerni i Złota, Klęska ważki, Krew modliszki oraz Hołd dla mroku. Jesienią tego roku wydana zostanie jeszcze Morska straż tego autora.

Zapraszamy też czytelników na www.imperiumczerniizlota.pl

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.