IW PAX poleca "Jestem Twoją Zuzią"

IW PAX poleca "Jestem Twoją Zuzią"
Alicja Mazan-Mazurkiewicz
Jestem Twoją Zuzią
 
 

Jestem Twoją Zuzią to książka rodzinna. Można tu znaleźć parę wierszyków, zdolnych rozweselić malucha, siedzącego na kolanach mamy lub taty. Liczne wiersze rodzice przeczytają nie tyle dziecku, co razem z dzieckiem. Inne zapraszają do lektury przede wszystkim dorosłych, którzy rozpoznają w nich rodzicielskie radości i troski lub powrócą na chwilę do tajemniczego  ogrodu dzieciństwa.

Alicja Mazan-Mazurkiewicz – absolwentka polonistki, pracuje jako literaturoznawca na Uniwersytecie Łódzkim. Wydała tomiki poetyckie: Nikły płomyk (2001), Z Teresą (2010) i Chropawe głoski (2011). Prywatnie żona Adama, mama Zuzi i Kornelki, dla których pisze opowiadania i wiersze.

Bartek Drejewicz – grafik, ilustrator, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. Zajmuje się ilustracją i oprawą graficzną książek. Do swoich największych dotychczasowych sukcesów zalicza ilustracje do książek Jana Twardowskiego: Nie tylko wrona chodzi zdziwiona (wyróżnienie w konkursie PTWK „Najpiękniejsze książki roku 2000”) oraz Trzy królowe, ilustracje do serii Ludwika Janiona Adaś i Słoń, opracowanie graficzne podręczników Beaty Turskiej Angielski z Julką, a także ilustracje do  książek Małgorzaty Kondej Sejf z milionem w środku i Idy Pierelotkin Ala Betka.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.