Premiera książki „Tajemnica amuletu”

Premiera książki „Tajemnica amuletu”
Jane Johnson
„Tajemnica amuletu”

Premiera: 15.06.2011

 

Pustynia kryje wiele sekretów…

Miłość, spadek i tajemniczy afrykański amulet – fascynująca opowieść o duszach zranionych przez historię i miłości rozkwitającej na jałowej ziemi.

Ojciec zniknął z życia Isabelle dawno temu.  W spadku zostawił jej jednak zagadkę. W pudełku na strychu Isabelle znajduje jakieś dokumenty i tajemniczy afrykański amulet.  Nie wie jednak, co łączy ją z tymi przedmiotami, dopóki nie wyrusza w podróż do Maroka, by dowiedzieć się, jak ojciec wszedł w ich posiadanie. Pomoc w odkryciu niezwykłej historii amuletu proponuje jej Taib, świetnie znający pustynię oraz zamieszkujące ją ludy.

W innym miejscu, w innych czasach Mariata, potomkini słynnej królowej Tuaregów, zakochuje się w Amastanie, charyzmatycznym młodym wojowniku. Jednak, kiedy ojciec Mariaty poślubia kobietę, która nie chce wieść koczowniczego trybu życia, rodzina zamieszkuje w miasteczku w pobliżu Maroka. Marieta nienawidzi swego nowego życia i gdy macocha zaczyna ją swatać z odpowiednim jej zdaniem kandydatem, Mariata podejmuje dramatyczną decyzję. Wyrusza w samotną, pełną niebezpieczeństw podróż w głąb Sahary, by odnaleźć utraconą miłość.

Na przestrzeni lat, pośród gorących, ruchomych piasków, na Solnym szlaku losy Isabelle i Taiba i Mariaty splatają się z losami zaginionego amuletu. Niezwykła, pełna przygód i tętniąca uczuciami powieść o rozpaczy, nadziei i prawdziwym szczęściu, które potrafią docenić tylko ci, którzy musieli o nie zawalczyć.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.