"Berberyjscy piraci" już w księgarniach

"Berberyjscy piraci" już w księgarniach
Dom Wydawniczy REBIS przygotował kolejną powieść o amerykańskim podróżniku i awanturniku Ethanie Gage’u. Berberyjscy piraci autorstwa Williama Dietricha trafiają właśnie do księgarń.

 

Ethan Gage, były sekretarz Beniamina Franklina, podróżujący po świecie Amerykanin, po raz kolejny staje do rozpaczliwej konfrontacji  –  tym razem z berberyjskimi piratami, bandą muzułmańskich morskich opryszków mających gniazdo na wybrzeżu Afryki Północnej. Ściga go też dawna kochanka Aurora Somerset, należąca do niebezpiecznej sekty fanatyków. Poszukują oni tajemniczego zwierciadła Archimedesa, a Ethan musi im uniemożliwić jego wykorzystanie przeciwko okrętom flot brytyjskiej, francuskiej i amerykańskiej.

Z salonów i burdeli paryskiego Palais Royal, gdzie w poszukiwaniach informacji o Aurorze towarzyszą mu znani z kart historii naukowcy i inżynierowie, m.in. Robert Fulton, na polecenie Napoleona Ethan wyrusza na kanały Wenecji i do jaskiń Santorynu, w końcu trafia do lochów Trypolisu. Czy zdoła uratować ukochaną Astizę i dopiero co poznanego dwuletniego synka, zapobiegając opanowaniu świata przez szaleńców? Gdy promienie słońca padną na zwierciadło Archimedesa, spłonąć może wszystko, co Ethanowi jest drogie…

Cykl wydanych przez REBIS inteligentnych, dowcipnych, trzymających w napięciu powieści o amerykańskim podróżniku (Piramidy Napoleona, Klucz z Rosetty, Kod Dakotów) jest kwintesencją dobrej literatury przygodowej, a Berberyjscy piraci to jego czwarta odsłona.

WILLIAM DIETRICH (ur. 1951 r.) – amerykański dziennikarz, laureat Nagrody Pulitzera, autor znanych także w Polsce powieści Mur Hadriana i Attyla. Bicz Boży, historyk i przyrodnik. Mieszka w stanie Waszyngton.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.