Genezis nastąpi 1 lutego

Genezis nastąpi 1 lutego
Genezis nastąpi 1 lutego

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo 1 lutego ukaże się „Genezis” autorstwa Bernarda Becketta

 

 
Na zgliszczach zrujnowanego świata, na wyspie zwanej kiedyś Nową Zelandią, zrealizowano platońskie marzenie – stworzono utopijną republikę. Jej mieszkańcy są bezpieczni, ale nie wolni. Trwa to do czasu aż Adam Forde łamie reguły państwa i ratuje z morza małą dziewczynkę.
Wiele lat później czternastoletnia Anaksymandra staje do czterogodzinnego egzaminu, który pozwoli jej wstąpić w progi Akademii, elitarnej instytucji zarządzającej utopią. Temat jest bliski jej sercu – Adam Forde, bohater z dzieciństwa.
W trakcie egzaminu Anax poznaje fakty, które nie są dostępne zwykłym obywatelom. Informacje te kwestionują wszystko to, co stanowiło dla niej świętość. Dlaczego Akademia pozwala Anaksymandrze dojrzeć źródło tajemnicy, na której zbudowano znany jej świat? Jaką rolę naprawdę odegrał Adam Forde? Czym tak naprawdę jest życie i gdzie zmierza nasz świat?

*

„GENEZIS stanowi wspaniałą niespodziankę: to jednocześnie dynamiczny thriller, prowokacyjny filozoficzny komentarz na temat ewolucji świadomości oraz zdumiewający kunszt literacki”.
The Prospect

*


Bernard Beckett
urodził się w 1967 roku w Nowej Zelandii. Jest dramaturgiem i autorem powieści szeroko pojętego gatunku science-fiction. Debiutował w 1999 roku powieścią „Lester”. Następnie ukazały się, takie utwory Becketta jak: „Red Cliff”, „Jolt”, „No Alarms”, „Home Boys” czy „Genezis”, której premiera miała miejsce w 2006 roku. Dwukrotny (2005 i 2007) laureat Nagrody New Zealand Post za Najlepszą Książkę dla Młodzieży.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.