Bestsellery Empiku 2010 przyznane

Bestsellery Empiku 2010 przyznane
 
Empik opublikował wyniki największego plebiscytu dla publiczności w Polsce. Ponad 27 milionów klientów, którzy dokonali zakupów w Empiku w 2010 roku, wybrało bestsellery w poszczególnych kategoriach.

Katarzyna Grochola do czterech statuetek bestsellera Empiku w kategorii „literatura polska” z poprzednich lat dołączyła piątą: za najnowszą książkę „Zielone drzwi”. Po raz trzeci w Plebiscycie Empiku zatriumfował Dan Brown – w 2010 roku czytelnicy najchętniej sięgali po jego „Zaginiony symbol” (w 2004 i 2005 roku najchętniej kupowali „Kod Leonarda da Vinci”).

Kolejne części sagi „Zmierzch” powtórzyły ubiegłoroczny sukces, zdobywając dwie nagrody w dziedzinie książki i filmu: „Przed świtem” w kategorii „literatura młodzieżowa”, a „Księżyc w nowiu” w kategorii „film zagraniczny”. Warto dodać, że książki Stephenie Meyer zdominowały walkę o statuetkę w tej pierwszej kategorii (w ubiegłym roku na trzech pierwszych miejscach znalazły się właśnie tytuły z tej serii!).
Największą niespodzianką w kategoriach książkowych jest zwycięstwo publikacji Szymona Hołowni „Bóg. Życie i twórczość” zaklasyfikowanej do „nauk humanistycznych”. Przez wiele miesięcy na listach TOP królował „Sekret” Rhondy Byrne i zanosiło się na czwartą statuetkę dla tej książki, a kolejność w zestawieniu zmieniły dopiero ostatnie tygodnie 2010 roku.
Rosnąca popularność audiobooków wśród klientów Empiku zaowocowała stworzeniem dla nich oddzielnej kategorii w Plebiscycie. O pierwsze miejsce rywalizowały dwie powieści Astrid Lindgren w interpretacji Edyty Jungowskiej – „Pippi Pończoszanka” i „Dzieci z Bullerbyn” oraz „Kubuś Puchatek” czytany przez Janusza Gajosa. Ostatecznie tytuł bestsellera Empiku 2010 zdobyła rudowłosa córka pirata, która trafiła do salonów przed wakacjami.
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.