Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio
Tupcio Chrupcio – to seria książeczek o myszce, która wkracza w „dorosłe” dzieciństwo, a przed nią poważnie wyzwania: pożegnanie z pieluszką, mycie zębów, kłopoty ze spaniem i jedzeniem, zmiany nastrojów, urodzinowe przeżycia, a do tego nieoczekiwane przyjście na świat siostry.

 
W tej książeczce o uroczej myszce, która przeżywa takie doświadczenia, jak każdy dorastający przedszkolak, przygotowujemy się z Tupciem do jego urodzin. Będzie to przyjęcie z wielkim tortem, zaproszeniami i prezentami. Tupcio Chrupcio ma swój wymarzony prezent. Razem z nim jesteśmy bardzo niecierpliwi i ciekawi czy niespodzianka, którą przygotowali mu rodzice sprawi mu radość? Mamy nadzieję, że będą to wyjątkowo udane urodziny!
 
Tupciowi nie zawsze podoba się ubranie, które musi założyć. Nie zawsze chce posprzątać swoje zabawki. Czasami jest uparty i nieuprzejmy. Zdarza się, że nie słucha swojej mamy. Bywa nawet obrażalski i niekoleżeński. Na szczęście Tupcio Chrupcio szybko dostrzega, że takie zachowanie do niczego się nie przydaje i obiecuje sobie, że już nigdy nie będzie kaprysił.
 
Zabawne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książek. Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w Misiu” i „Świerszczyku”. Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych. Od kilku lat mieszka w Rzymie. Jak mówi:
„Żyją tam bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha”.

W lutym ukaże się nowy tom: „Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal” oraz wznowienie tomu:
„Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć”.

Patronat medialny:
Merlin.pl, nakapanie.pl, niania.pl, Dzieci w Łodzi, Magazyn Kocie Sprawy

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.