Klasyka dla najmłodszych niebawem w księgarniach

Klasyka dla najmłodszych niebawem w księgarniach
Klasyka dla najmłodszych niebawem w księgarniach
 
logo   Mary Poppins
Pamela Travers
Irena Tuwim

 

Wydawnictwo Jaguar ma przyjemność poinformować, że już w przyszły piątek w salonach Empik pojawi się pierwszy tom klasycznej powieści dla najmłodszych „Mary Poppins”. Objęta patronatem licznych mediów książka autorstwa Pameli Travers to ponadczasowa opowieść o dziecku, które kryje się we wnętrzu każdego człowieka.    
 
O serii napisano już wiele, a sama Mary Poppins znana jest czytelnikom w każdym wieku na całej kuli ziemskiej. Od kilku lat kupienie tego cenionego tytułu graniczy z cudem, tak więc Wydawnictwo Jaguar, wychodząc naprzeciw czytelniczym potrzebom, wznawia serię Travers w oryginalnej szacie graficznej z ilustracjami Mary Shepard, w kanonicznym tłumaczeniu Ireny Tuwim.
 
Dr Grzegorz Leszczyński, znakomity znawca literatury dziecięcej napisał: Dzieło P.L. Travers to jedna z najpiękniejszych książek dzieciństwa, książka o sile czarów, które zamieniają zwyczajny ludzki świat w niezwykłą baśń, pełną marzeń i cudów, baśń o dorosłym człowieku, który, właśnie jak Pan Kleks, jest największym przyjacielem dziecka, jego duchowym przewodnikiem, choć trudno zaprzeczyć, że niełatwy ma charakter. Książka o wielkiej przygodzie, jaką jest dzieciństwo. Nie sposób się z tą opinią nie zgodzić.
 
Zachęcamy Państwa do odbycia magicznej podróży w towarzystwie niezwykłej niani i do odnalezienia w sobie, przyduszonego codziennością, dziecka.
 
„Mary Poppins” będzie dostępna w księgarniach od poświątecznego wtorku, kolejny tom pod tytułem „Mary Poppins wraca” już w kwietniu, następne dwa z serii ukażą się na jesieni.
 
Patroni medialni: Empik, Telewizja Polska, Program Pierwszy Polskiego Radia, Dziennik, portal Onet.pl, Świat kobiety, Victor Junior oraz portal Juniorek.info.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.