Lubelska Nagroda Naukowa dla prof. zw. dr. hab. Stanisława Leona Popka

Lubelska Nagroda Naukowa dla prof. zw. dr. hab. Stanisława Leona Popka
Lubelska Nagroda Naukowa dla prof. zw. dr. hab. Stanisława Leona Popka

OW Impuls poinformowała o wyróżnieniu nagrodą główną im. Profesora Edmunda Prosta publikacji „Psychologia twórczości plastycznej” spośród wszystkich dziedzin nauki uczelni lubelskich i województwa lubelskiego.

 
Lubelskie Stowarzyszenie Naukowe nagrodziło książkę autorstwa Stanisława Leona Popka pt. „Psychologia twórczości plastycznej”. Organizatorzy podkreślili wagę publikacji, jako wyróżniającego się osiągnięcia lubelskiego środowiska naukowego.
 
Nagroda przyznawana jest od 2000 roku.

 
„Psychologia twórczości plastycznej” autorstwa prof. zw. dr. hab. Stanisława Leona Popka to wyjątkowa publikacja na polskim rynku wydawniczym. To pierwsza publikacja tak kompleskowo obejmująca badaną dziedzinę.
Książka, niemającą jak dotąd pierwowzoru w literaturze psychologicznej w takim jak ta zakresie, jest autorską próbą dyskusji z czytelnikami.
Autor podejmuje się trudu analizy teoretycznych podstaw twórczości plastycznej przez pryzmat poszczególnych nurtów psychologii i nauk pokrewnych. Książka jest udaną próbą obrony założenia, że o ile każda z poszczególnych teorii dotyczących psychiki człowieka wyjaśnia w pewnym stopniu istotę i mechanizmy procesu twórczego, uwarunkowania osobowościowe i społeczne, to żadna z nich nie może pretendować do miana teorii uniwersalnej. 
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.