Nowy podręcznik dla studentów prawa i administracji

Nowy podręcznik dla studentów prawa i administracji
Nowy podręcznik dla studentów prawa i administracji
Firma LexisNexis Polska wprowadziła na rynek najnowszy podręcznik „Prawo administracyjne” dla studentów prawa i administracji, autorstwa Elżbiety Ury. Książka stanowi podstawowe i aktualne źródło wiedzy o prawie administracyjnym i systemie podmiotów administracji publicznej.

W celu zrozumienia tak obszernej problematyki treść została podzielona na trzy części, które uwzględniają zagadnienia ogólne i podstawową siatkę pojęciową prawa administracyjnego, zagadnienia ustrojowe ukazujące administrację centralną i terenową oraz wybrane zagadnienia prawa materialnego administracyjnego.

W książce znajdują się odesłania do literatury przedmiotu oraz aktualnego orzecznictwa sądowego, co ułatwia zainteresowanym poszerzenie swej wiedzy. Rozbudowany spis treści daje przejrzysty i logiczny obraz prezentowanego wykładu w ramach poszczególnych rozdziałów.

Podręcznik przeznaczony jest głównie dla studentów studiów prawniczych i administracyjnych, a ponadto dla wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem administracji publicznej. W celu ułatwienia nauki wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odnalezienie w tekście książki pojęć z indeksu.

Prof. zw. dr hab. Elżbieta Ura jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, kierownikiem Katedry Prawa Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz członkiem Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji na temat książki znajduje się na stronie internetowej:

http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/26733,prawo-administracyjne.html

Więcej informacji o produktach i firmie znajduje się na stronie internetowej: www.lexisnexis.pl
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.