Poznański kryminał retro

Poznański kryminał retro
Poznański kryminał retro

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo 30 listopada ukazał się „Doktor Jeremias”, autorstwa Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma, powieść kryminalna, której akcja umiejscowiona jest w Poznaniu.

 

Poczuj atmosferę dawnego Poznania
Prześledź kroki brawurowego detektywistycznego duetu
Rozwiąż zagadkę tajemniczego morderstwa
*

Poznań pod zaborem pruskim, 1913 rok.
W mieście panuje strach przed zbliżającym się nieuchronnie konfliktem zbrojnym; strach przed wojną, która ma być ostatnią.
W tej atmosferze dochodzi do okrutnej zbrodni – ktoś zabija i brutalnie okalecza nastoletnią dziewczynkę, po czym porzuca jej zwłoki na Wasserstrasse. Śledztwo przydzielone zostaje komisarzowi Heinrichowi Windelbandowi z poznańskiej Kriminalpolizei. Tymczasem wyniki sekcji zwłok budzą wątpliwości przeprowadzającego ją lekarza sądowego, Anzelma Schoena. Ciało ofiary oraz zadane rany wskazują, że nie było to zwykłe morderstwo. Patolog kontaktuje się z przyjacielem, doktorem psychiatrii Sigmundem Jeremiasem, i razem postanawiają przeprowadzić własne śledztwo. Wkrótce detektywi-amatorzy łączą siły z komisarzem Windelbandem i odkrywają, że wszystkie poszlaki wskazują na wroga, z którym niełatwo się zmierzyć.
Czyżby widmo wojny i jej okrucieństw wyzwalało w mieszkańcach miasta demony?
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.