Pierwsza książka dr. Kruszewicza „O ptakach” skierowana do dzieci

Pierwsza książka dr. Kruszewicza „O ptakach” skierowana do dzieci
Pierwsza książka dr. Kruszewicza „O ptakach” skierowana do dzieci

Andrzej Kruszewicz, jak mało kto, potrafi opowiadać o ptakach. Jego historie o podopiecznych warszawskiego Azylu dla ptaków wzbudzają niezwykłe emocje u czytelników        

Dla milionów ludzi na świecie obserwowanie ptaków jest czymś więcej niż sposobem spędzenia wolnego czasu. Stanowi klucz do pełniejszego i bogatszego życia, poznawania wspaniałych ludzi, odbywania bliskich lub dalekich podróży, a przede wszystkim do zgłębienia tajemnic życia niezwykłych istot, jakimi są ptaki.

Książka Andrzeja Kruszewicza to autorska opowieść o ptakach ilustrowana zdjęciami najlepszych fotografów przyrody. Zawiera portrety najważniejszych  gatunków ptaków Polski oraz barwne historie o ich życiu i zwyczajach. Każdy gatunek przedstawiony jest w podobny sposób, co ułatwia orientację i porównania. Najważniejsze informacje – nazwy polska, łacińska i angielska, wymiary, środowisko – umieszczone zostały  w kolorowej ramce. To ułatwienie dla osób rozpoczynających obserwację ptasiego świata.

Autor w książce zamieścił także osobiste relacje ze swoich kontaktów z ptakami. Opisując ptaki pokazuje jakie są sympatyczne, jakie miewają charaktery i zachęca  do bliższego ich poznania.

Dr Andrzej Kruszewicz żyje wśród ptaków od wczesnego dzieciństwa. Hoduje je, leczy, wypuszcza na wolność, podpatruje i podróżuje za nimi po świecie. Napisał o nich kilkaset artykułów oraz kilkanaście książek. Ptaki towarzyszą mu w codziennym życiu. Pomaga im w stworzonym w tym celu w warszawskim zoo Azylu dla ptaków, gdzie przyjmuje swoich skrzydlatych pacjentów.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.