Duży Dong dla Znaku

Duży Dong dla Znaku
Najlepsze książki dla dzieci wybrane!
Wydawnictwo Znak niekwestionowanych liderem wśród nagrodzonych!

W Konkursie Polskiej Sekcji IBBY na Dziecięcy Bestseller Roku 2007 Wydawnictwo Znak otrzymało główną nagrodę Dużego Donga za „znakomite i pełne życiowej mądrości książki”:

Szukając Alaski Johna Greena (tł. Anna Sak)
Książka, która została określona jako „Buszujący w zbożu u progu dwudziestego pierwszego wieku”. Przejmująca powieść dla młodych, zbuntowanych, pragnących doświadczyć życia. Książka dla nastolatków poszukujących odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami o przyjaźń, która trwa przez całe życie.

A w Wigilię przyjdzie Niedźwiedź Janoscha (tł. Emilia Bielicka)
Dwadzieścia cztery opowieści na święta Bożego Narodzenia – po jednej na każdy dzień grudnia aż do Wigilii. Wigilijny Niedźwiedź wędruje przez świat i zbiera od wszystkich życzenia, by obdarować każdego wymarzonym prezentem. Piękne historie o tym, że trzeba się dzielić, wspomagać w biedzie i nieszczęściu.

Dziesięć stron świata Anny Onichimowskiej
W dziesięciu historiach autorka przedstawia losy piętnastolatków żyjących w różnych miejscach na świecie: w Indiach, w Kolumbii, na Białorusi, w Finlandii czy Japonii. Ta książka uwrażliwia czytelników na los „innego”, jest inspiracją do spojrzenia na własne życie z szerszej perspektywy.

Pompon w rodzinie Fisiów Joanny Olech z ilustracjami autorki
Bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał, wywołując szereg niespodziewanych i bardzo śmiesznych sytuacji. Książka, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość.

Czarno na białym i biało na czarnym Marcina Brykczyńskiego z ilustracjami Janusza Stannego
Nowe wydanie zbioru wierszy Marcina Brykczyńskiego, które zawiera teksty wcześniej publikowane, jak i całkowicie nowe utwory bawiące się przeciwstawieniem czerni i bieli. Książka zabawna, pobudzająca wyobraźnię, unikatowa.

To nie pierwszy Dong dla Wydawnictwa Znak. W 2007 roku Dużego Donga otrzymała Sztuka nie tylko dla dzieci, zaś w 2006 jury wyróżniło Nowe przygody Mikołajka René Goscinny’ego i Jean-Jacques,a Sempégo.

Wręczenie nagród odbędzie się 29 maja o godzinie 17.00 w warszawskim Klubie Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.