„Zaginiony symbol” w wersji ilustrowanej

„Zaginiony symbol” w wersji ilustrowanej
Dan Brown
„Zaginiony symbol”
Wersja ilustrowana

Zaginiony symbol Dana Browna porwał czytelników na całym świecie, bijąc rekordy popularności i sprzedaży. Oto niezwykła kontynuacja słynnego Kodu Leonarda da Vinci w nowej przepięknie wydanej, barwnie ilustrowanej edycji – pełnej zdjęć i szkiców tajemniczych symboli, fascynujących zabytków architektury  i niezwykłych zakątków historycznych. Wspaniała wersja kolekcjonerska!

Co zaginęło, zostanie odnalezione.

Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon, na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste – to zaproszenie do dawno zaginionego świata skrywającego ezoteryczną mądrość.

Kiedy się okazuje, że Peter Solomon, filantrop i prominentny członek loży masońskiej, został porwany, Langdon wie, że istnieje tylko jeden sposób, by ocalić przyjaciela: przyjąć tajemnicze zaproszenie i udać się tam, gdzie zaprowadzą go zaszyfrowane wskazówki.

A poprowadzą go podziemnymi korytarzami do tajemnych komnat i świątyń ukrytych pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Skrywa ono prastare sekrety loży masońskiej i odkrycia, których wielu wolałoby nie ujawniać. Rozpoczyna się szalona wędrówka i wyścig z czasem, bo Langdon ma zaledwie kilka godzin na dotarcie do celu.  W przeciwnym wypadku jego przyjaciel zginie.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.