14.Targi Książki w Krakowie

14.Targi Książki w Krakowie
Już w czwartek 4 listopada rozpoczynają się 14. Targi Książki w Krakowie
Targom jak zwykle towarzyszyć będą spotkania, panele dyskusyjne i wiele  innych wydarzeń, także tych  przygotowanych z myślą o Wydawcach:
 
1. Poznamy laureata Konkursu im. Jana Długosza, niezależnej, organizowanej corocznie od 1998 r. inicjatywy kulturalnej, której bezpośrednim celem jest wybór dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.
 
Gala wręczenia Nagrody im. Jana Długosza odbędzie się w czwartek, 04.11. w Operze Krakowskiej. Wstęp wyłącznie za zaproszeniami.
 
2. Studenci romanistyki tradycyjnie już wybiorą laureata polskiej Nagrody Goncourtów, a honorowym gościem imprezy będzie ubiegłoroczna laureatka tego prestiżowego wyróżnienia – Delphine de Vigan.

3.    Wiele uwagi poświęconej zostanie jakże aktualnej dziś tematyce prawa autorskiego oraz problemom związanym z digitalizacją książek. Nie zabraknie autorytetów w tych dziedzinach, zarówno z Polski (m.in. dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski, Prezes Polskiej Izby Książki Piotr Marciszuk, Kancelaria Radców Prawnych Markiewicz & Sroczyński, Kancelaria Prawnicza Lassota i Partnerzy), jak i z zagranicy (Kurt van Damme i Piero Attanasio – współkierujący projektem ARROW – europejskim systemem identyfikacji poszczególnych dzieł uwzględniającym ich obecny status oraz właścicieli praw).

4.    W ramach Targów odbędzie się konferencja polsko-ukraińska poświęcona m.in. Collegium Polsko-Ukraińskiemu działającemu w Lublinie, rynkowi nowych mediów i wydawnictwom naukowym na rynku polskim i ukraińskim.

5.    Targi przygotowały tradycyjnie wiele niespodzianek dla najmłodszych. Wreszcie jednak pojawiła się zapowiedź prawdziwej gratki – w przyszłym roku Targi w Krakowie Sp. z o.o. zapraszają do udziału w premierowej imprezie – Targach Książki dla Dzieci 4-5.06.2011. Targi Książki dla Dzieci to nowy pomysł targowy, który ma przybliżyć dzieciom świat książek, rodzicom zaś pokazać, jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla najmłodszych. Więcej informacji http://www.rp.pl/artykul/17,554827-Rusza-targi-Ksiazki-dla-Dzieci.html

6.    Już po raz piąty rusza akcja „Książka za książkę”. Jest to wspólna akcja „Gazety Wyborczej”, Targów w Krakowie, Radia Kraków i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, która wpisała się już targową tradycję. Informacja o akcji, przeprowadzanej przez krakowską redakcję „Gazety Wyborczej”, dostępna jest na stronie http://targi.krakow.pl/users/media/k_mussur/kzk2010_mailing_wystawcy.pdf

7.    Warto zwrócić uwagę na program organizowany w ramach Salonu Nowych Mediów. W czwartek 04.11, w godz. 11:00-13:00 (sala 2) odbędzie się wspólna dyskusja przedstawicieli branży nowych mediów, którą poprowadzą Piotr Kowalczyk (Password Incorrect) oraz Paweł Polański (Wydawnictwo Znak). Temat dyskusji: Jak przyśpieszyć rozwój rynku e-książki w Polsce. Więcej informacji o Salonie Nowych Mediów na stronie http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/14-targi-ksiazki-w-krakowie/program-towarzyszacy/salon-nowych-mediow.html.

8.    A na koniec wisienka na torcie – miłośnicy literatury będą mieli jedyną, niepowtarzalną okazję napisania książki wraz z ubiegłoroczną laureatką Literackiej Nagrody Nobla – Hertą Müller, która specjalnie dla 14. Targów Książki w Krakowie stworzyła pierwszy akapit historii, którą kontynuować będzie mógł każdy, kto zechce zostać jej współautorem. I to zarówno podczas trwania imprezy targowej, jak i w najbliższy weekend w Galerii Krakowskiej. To tam właśnie, po raz pierwszy udostępniony zostanie jedyny egzemplarz tego wyjątkowego dzieła.

Zatem zaczynamy ostatnie odliczanie i wraz z organizatorami, 450 wystawcami i blisko 400 autorami zapraszamy na 14. Targi Książki w Krakowie!

Kategorie: Targi krajowe

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.